Nenašli jsme žádné výsledky

Zkuste použít jiný výraz nebo kontaktujte náš Zákaznický servis.

Hledat

Matěj Štěpánek 


Nástroj
violoncello

Členem České filharmonie
od roku 2023

Účinkuje v souborech
Cello Republic

Obrázek 231004_cf_pablo-farrandez_hires_010_-c-_petr-kadlec-2.jpg

Jako dítě z muzikantské rodiny se hudbě věnuje od útlého věku. Jelikož měl však v dětství mnoho dalších zájmů, hře na violoncello se začal věnovat intenzivněji až v 15 letech pod vedením Josefa Krečmera na konzervatoři v Pardubicích. Ve studiích pokračoval u Miroslava Petráše na AMU v Praze a u Emila Rovnera na Hochschule für Musik Carl Maria von Weber v Drážďanech. 

Během studií se zúčastnil mistrovských kurzů sólové i komorní hry u osobností jako Michaela Fukačová, Petr Prause, Vida Vujic, Avedis Kouyoumdjian, Jan Talich, Johannes Meissl a mnoha dalších. Je absolventem prvního ročníku Orchestrální akademie České filharmonie, ve které působil jako stážista a hostující hráč od svých 19 let. Získal řadu soutěžních ocenění jak sólových, tak i v oblasti komorní hry, která se postupně a na delší dobu stala těžištěm jeho umělecké činnosti.

Je dlouholetým členem komorního souboru Barocco Sempre Giovanne, který se zaměřuje především na barokní a klasicistní hudbu. V letech 2017-18 byl členem Wihanova Kvarteta, se kterým vystoupil na předních pódiích u nás i v zahraničí. Od roku 2018 je členem Sedláčkova Kvarteta, které se kromě kmenového kvartetního repertoáru věnuje hudbě soudobých autorů a znovu objevování ztracených klenotů hudební historie (např. kvartety K. B. Jiráka, R. Kubelíka). V roce 2021 působil v Klavírním kvartetu Josefa Suka.

Jako sólista vystupoval s PKF - Prague Philharmonia, s Filharmonií Hradec Králové, s Barocco Sempre Giovane, se souborem L'Armonia Terrena.

V roce 2021 se vrátil aktivněji k orchestrální hře. Nejprve konkurzem do skupiny violoncell ve Filharmonii Hradec Králové, kde se stal brzy zástupcem koncertního mistra a následně i koncertním mistrem violoncell. V červnu 2023 úspěšně absolvoval konkurz do České filharmonie.

Láska k jazzu a obecně k hudbě takřka všech žánrů ho zavedla ke spolupráci se soubory a osobnostmi jako jsou např. Gabriela Vermelho, Jiří Stivín nebo Melody Makers Ondřeje Havelky.

Společně s Ivanem Vokáčem, Petrem Špačkem a Janem Zemenem založili v roce 2022 violoncellový kvartet Cello Republic, se kterým se s humorem, lehkostí a virtuozitou věnují propagaci violoncella a hudby napříč žánry.

zrušit

Nenašli jsme žádné výsledky

Zkuste použít jiný výraz nebo kontaktujte náš Zákaznický servis.