Hledat

Dirigenti


Českou filharmonii vedla během více než 120 sezon řada dirigentských osobností, které se nesmazatelně zapsaly do zlatého fondu české hudby. Se současným orchestrem pravidelně tvoří a pracují hned tři dirigenti.

Obrázek semyon_web.jpg

Semjon Byčkov

šéfdirigent a hudební ředitel


Respektovaný dirigent Semjon Byčkov byl od sezony 2018/19 jmenován novým šéfdirigentem a hudebním ředitelem České filharmonie. Dosud působil jako umělecký ředitel rozsáhlého nahrávacího projektu Čajkovského symfonií a koncertů.

Obrázek cf2020_koncert_ke_dni_studenstva_hires_14_-c-_petrahajska.jpg

Jakub Hrůša

hlavní hostující dirigent


Talentovaný český umělec Jakub Hrůša je hlavním hostujícím dirigentem od sezony 2018/19. První český orchestr pravidelně řídí v programech abonentních i mimořádných koncertů.

Obrázek 2111117_1-1_-c-_petr_chodura.jpg

Tomáš Netopil

hlavní hostující dirigent


Stejně jako Jakub Hrůša zastává Tomáš Netopil od sezony 2018/19 funkci hlavního hostujícího dirigenta orchestru, při čemž s Českou filharmonií spolupracuje jak v abonentních programech tak na zahraničních zájezdech.

Obrázek 211123_cf_netopil_fejervari_koncert_wr_02_-c-_petrahajska.jpg

Jiří Bělohlávek

bývalý hudební ředitel a šefdirigent


Jiří Bělohlávek zastával funkci hudebního ředitele a šefdirigenta České filharmonie od roku 2012 do roku 2017, s orchestrem však úspěšně spolupracoval již více než třicet let. Pod jeho vedením zahájil orchestr další úspěšnou kapitolu svého uměleckého působení.

Obrázek jiri-belohlavek-menu.jpg