Hledat

Zájezdy a festivaly


Během roku 2023 se Česká filharmonie již tradičně zúčastní tuzemských hudebních festivalů Dvořákova Praha, Pražské jaro a Smetanova Litomyšl. V listopadu již potřetí podpoří tradici karlovarských Variací. Na zahraničních pódiích odehraje první český orchestr celkem 26 koncertů. Vedle jednotlivých zájezdů ho čeká evropské a asijské turné, vždy v čele s šéfdirigentem Semjonem Byčkovem.

Obrázek zájezdy-záhlaví-2.jpg

Asijské turné 2023

Asijské turné 2023

Po delší pauze způsobené pandemií covid-19 míří Česká filharmonie se Semjonem Byčkovem opět do Asie. Některé z koncertů letošního turné jsou přesunuté z plánovaných termínů v roce 2021. Turné orchestr zahájí dvěma koncerty v Jižní Koreji a sedmkrát pak vystoupí v Japonsku, včetně tří rezidenčních koncertů ve slavné tokijské Suntory Hall.

Variace 2023

Variace 2023

Účast České filharmonie na společném projektu s Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary měla v rámci uplynulých ročníků už několik podob. Letos do lázeňského města orchestr zavítá s programem z období klasicismu, který dvakrát provede pod taktovkou dirigenta Tomáše Netopila a s pěvci Kateřinou Kněžíkovou a Petrem Nekorancem.

Německo, Baden-Baden

Německo, Baden-Baden

Česká filharmonie se po 25 letech vrací do německého lázeňského města Baden-Baden – naposledy ve zdejším Festspielhausu vystoupila pod taktovkou Vladimíra Ashkenazyho v roce 1999. Tentokrát sem přiveze monumentální Třetí symfonii Gustava Mahlera a společně se Semjonem Byčkovem se těší na spolupráci s vynikající mezzosopranistkou Fleur Barron.

Evropské turné 2024

Evropské turné 2024

Na jaře vyjede Česká filharmonie na velké turné do Španělska, Rakouska, Německa, Belgie a Francie. Celkem 14 koncertů sdružuje i dvojice „rezidenčních“ pobytů, a to v nejslavnějších evropských sálech: v Auditorio Nacional v Madridu, ve vídeňském Konzerthausu, v hamburské Elbphilharmonie, v mnichovské Isarphilharmonie a v pařížské Filharmonii.

Smetanova Litomyšl 2024

Smetanova Litomyšl 2024

Národní festival Smetanova Litomyšl je partnerským festivalem České filharmonie a každoročně sem první český orchestr přiváží zásadní koncertní programy. Letos půjde o tři večery, které si rozdělí hlavní hostující dirigenti orchestru Jakub Hrůša a Tomáš Netopil. Jejich repertoár byl vybrán s ohledem k oslavě Roku české hudby.

Drážďany

Drážďany

Česká filharmonie v červnu přiveze do Drážďan ryze smetanovský program. Na tradičním festivalu Dresdner Musikfestspiele orchestr zahraje pod vedením svého hostujícího dirigenta Jakuba Hrůši.