Nenašli jsme žádné výsledky

Vámi zadaný výraz neodpovídá žádný záznam. Zkuste pozměnit svůj hledaný výraz.

Hledat

Zájezdy a festivaly


Během roku 2023 se Česká filharmonie již tradičně zúčastní tuzemských hudebních festivalů Dvořákova Praha, Pražské jaro a Smetanova Litomyšl. Již potřetí podpoří tradici karlovarských Variací. Na zahraničních pódiích odehraje první český orchestr celkem 26 koncertů. Vedle jednotlivých zájezdů ho čeká evropské a asijské turné, vždy v čele s šéfdirigentem Semjonem Byčkovem.

Obrázek zájezdy-záhlaví-2.jpg

Německo, Baden-Baden 2024

Německo, Baden-Baden 2024

Česká filharmonie se po 25 letech vrací do německého lázeňského města Baden-Baden – naposledy ve zdejším Festspielhausu vystoupila pod taktovkou Vladimíra Ashkenazyho v roce 1999. Tentokrát sem přiveze monumentální Třetí symfonii Gustava Mahlera a společně se Semjonem Byčkovem se těší na spolupráci s vynikající mezzosopranistkou Fleur Barron.

Variace 2023

Variace 2023

Účast České filharmonie na společném projektu s Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary měla v rámci uplynulých ročníků už několik podob. Letos do lázeňského města orchestr zavítá s programem z období klasicismu, který provede pod taktovkou dirigenta Tomáše Netopila a s pěvci Kateřinou Kněžíkovou a Petrem Nekorancem.

Asijské turné 2023

Asijské turné 2023

Po delší pauze způsobené pandemií covid-19 míří Česká filharmonie se Semjonem Byčkovem opět do Asie. Některé z koncertů letošního turné jsou přesunuté z plánovaných termínů v roce 2021. Turné orchestr zahájí dvěma koncerty v Jižní Koreji a osmkrát pak vystoupí v Japonsku, včetně tří rezidenčních koncertů ve slavné tokijské Suntory Hall.

Dvořákova Praha 2023

Dvořákova Praha 2023

Koncerty České filharmonie na mezinárodním hudebním festivalu Dvořákova Praha jsou již tradicí. První český orchestr se při této příležitosti snaží přinést do svého domovského Rudolfina originální dramaturgii a přivést nevšední umělce. Tři vystoupení na letošním ročníku nabídnou velké vokálně-instrumentální dílo a dvě klavírní vystoupení.

Rumunsko - George Enescu Festival

Rumunsko - George Enescu Festival

Na největším rumunském festivalu klasické hudby, kde naposledy vystoupila s rumunským dirigentem Cristianem Măcelaru v roce 2017, získala Česká filharmonie nyní „rezidenci“ dvou koncertů. Dirigent Manfred Honeck připravil pro sál Athenaeum pestré programy společně s rumunskými sólisty, ale i klavírním duem sester Labèque.

Bad Kissingen 2023

Bad Kissingen 2023

Bad Kissingen patří v posledních letech k pravidelným zájezdovým cílům České filharmonie. Spolu s šéfdirigentem Semjonem Byčkovem sem orchestr zavítá i v červenci 2023 a provede zde dva koncerty.

Smetanova Litomyšl 2023

Smetanova Litomyšl 2023

Festival Smetanova Litomyšl je druhým nejstarším hudebním festivalem v České republice, zároveň patří k největším pravidelným festivalům klasické hudby u nás. Česká filharmonie otevře jubilejní 65. ročník slavnostním koncertem pod taktovkou dirigenta Tomáše Netopila.

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka

Česká filharmonie po čtyřech letech opět zavítá na Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka. Zazní Stabat mater Antonína Dvořáka, kantáta pro sóla, smíšený sbor a orchestr. Nastudování dirigenta Tomáše Netopila a genius loci ostravské katedrály Božského Spasitele slibují povznášející zážitek.

Mahler-Festival 2023

Mahler-Festival 2023

Mahlerovy symfonie figurují nejen v nahrávacím plánu České filharmonie nebo v pražské sezoně, ale i v zájezdové nabídce. Na Mahlerově festivalu v lipském Gewandhausu zazní Šestá symfonie, v níž se skladatel pokusil zachytit svoji ženu Almu. První český orchestr bude řídit šéfdirigent Semjon Byčkov.

Pražské jaro 2023

Pražské jaro 2023

Píše se rok 1946 a v Praze se odehrává vůbec první ročník mezinárodního festivalu klasické hudby Pražské jaro. Jeho založení iniciuje tehdejší šéfdirigent České filharmonie Rafael Kubelík, záštitu poskytuje tehdejší československý prezident Dr. Edvard Beneš a zakládá tím tradici, která trvá dodnes.

Jarní turné 2023

Jarní turné 2023

Na jaře 2023 podnikne Česká filharmonie cestu do Štýrského Hradce, Vídně, Budapešti, Záhřebu, Aix-en-Provence a Milána, v jehož Teatro alla Scala orchestr naposledy hrál v roce 1962 pod taktovkou Karla Ančerla. Tentokrát se Semjonem Byčkovem a na vybraných koncertech s klavíristou Seong-Jin Cho.

Variace 2022

Variace 2022

V roce 2021 vznikla tradice festivalu Variace – společného projektu České filharmonie a Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Letos orchestr přijede do Karlovarského městského divadla s mladým šéfdirigentem Královské liverpoolské filharmonie Domingem Hindoyanem.

Evropské turné 2022

Evropské turné 2022

Vrcholem zájezdové sezony je velké říjnové turné po nejslavnějších evropských sálech, spojené s českým předsednictvím v Radě Evropské unie. Orchestr zavítá do Hamburku, Mnichova, Essenu, Kolína, Lucemburku, Paříže a Bruselu. V rolích sólistů se představí Gautier Capuçon a Víkingur Ólafsson.

Slovensko 2022

Slovensko 2022

Hned po zahajovacích koncertech sezony v Rudolfinu představí stejný program Česká filharmonie v Bratislavě. Beethovenův Houslový koncert D dur zahraje gruzínská houslistka Lisa Batiashvili a Straussovu Alpskou symfonii vybral do druhé poloviny šéfdirigent Semjon Byčkov.

Dvořákova Praha 2022

Dvořákova Praha 2022

Dvořákova Praha spojí své síly s Českou filharmonií a jejím šéfdirigentem Semjonem Byčkovem, aby společně navázali koncertním provedením Dvořákova operního klenotu na předchozí počiny festivalové řady Opera in Concert. Semjon Byčkov přizval mezinárodní sestavu sólistů, jakou lze slýchat v těch nejproslulejších koncertních sálech světa.

Česká filharmonie na Vltavě

Česká filharmonie na Vltavě

Česká filharmonie vystoupí na unikátní plovoucí scéně na hladině Vltavy při příležitosti českého předsednictví v Radě Evropské unie. Kromě Smetanovy Vltavy a Dvořákova Karnevalu zazní Janáčkova monumentální Glagolská mše, jedna z nejsilnějších duchovních skladeb vůbec.

Evropské letní festivaly 2022

Evropské letní festivaly 2022

Cesty České filharmonie ve 127. sezoně jsou orámované letními festivaly. V srpnu 2022 se orchestr vypraví do skotského Edinburghu, kde zahraje dva různé programy – jeden český a druhý mahlerovský. Oba pod taktovkou šéfdirigenta Semjona Byčkova.

Bad Kissingen 2022

Bad Kissingen 2022

Po dlouhé covidové pauze se Česká filharmonie vrátí do německého lázeňského města Bad Kissingen. Na tradičním hudebním festivalu Kissinger Sommer orchestr vystoupí spolu s držitelkou mnoha mezinárodních ocenění, houslistkou Isabelle Faust. Pod taktovkou dirigenta Petra Popelky zazní skladby Smetany, Martinů a Dvořáka.

Smetanova Litomyšl 2022

Smetanova Litomyšl 2022

Svou 126. sezonu završí Česká filharmonie již tradičně dvěma vystoupeními na Národním festivalu Smetanova Litomyšl. Tentokrát ji bude dirigovat její hlavní hostující dirigent Jakub Hrůša. V prvním večeru se k orchestru přidá klavírista Lukáš Vondráček.

Pražské jaro 2022

Pražské jaro 2022

Píše se rok 1946 a v Praze se odehrává vůbec první ročník mezinárodního festivalu klasické hudby Pražské jaro. Jeho založení iniciuje světoznámý dirigent Rafael Kubelík, záštitu poskytuje tehdejší československý prezident Dr. Edvard Beneš a zakládá tím tradici, která trvá dodnes.

Hudební festival A. Dvořáka Příbram 2022

Hudební festival A. Dvořáka Příbram 2022

V Příbrami se filharmonici naposledy představili se Zdeňkem Košlerem a Dvořákovou Osmou symfonií v roce 1976. Ve 126. sezoně se orchestr pod vedením Petra Altrichtera do Příbrami vrátí a zahájí zde 53. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka.

Rakousko, Německo, Velká Británie 2022

Rakousko, Německo, Velká Británie 2022

Jarní evropské turné se ponese především ve znamení rezidencí v nejslavnějších koncertních sálech starého kontinentu – ve vídeňském Musikvereinu, hamburské Elbphilharmonii a londýnském Barbican Centre. Jedním z opěrných bodů programu turné bude Janáčkova monumentální Glagolská mše, kterou orchestr provede pod vedením šéfdirigenta Semjona Byčkova.

Karlovy Vary 2021

Karlovy Vary 2021

Na podzim zavítá Česká filharmonie do západních Čech. Přímo na karlovarské vřídelní kolonádě zahrají členové orchestru Vivaldiho Čtvero ročních dob. V Karlovarském městském divadle se k orchestru pod vedením dirigenta Jakuba Hrůši připojí Kian Soltani, jeden z nejvýraznějších cellistů současnosti. Oba koncerty se konají v rámci festivalu Variace.

Grafenegg 2021

Grafenegg 2021

V závěru léta zavítá Česká filharmonie opět do Rakouska. Orchestr pod vedením šéfdirigenta a uměleckého ředitele Semjona Byčkova zahraje na mezinárodním hudebním festivalu Grafenegg. Podium Wolkenturm pod širým nebem hudebníci rozezní během dvou srpnových večerů.

Smetanova Litomyšl 2021

Smetanova Litomyšl 2021

Sezonu završí Česká filharmonie již tradičně dvěma vystoupeními na Národním festivalu Smetanova Litomyšl. Tentokrát ji bude dirigovat její hlavní hostující dirigent Tomáš Netopil a jako sólista se představí koncertní mistr Jiří Vodička v přednesu Dvořákova houslového koncertu. Druhý večer je na programu Smetanova Má vlast.

Vídeň II 2021

Vídeň II 2021

V polovině června se Česká filharmonie po dvou týdnech znovu vrátí do rakouského hlavního města. Pod vedením šéfdirigenta Semjona Byčkova s orchestrem vstoupí klavírista Kirill Gerstein, který přednese Šostakovičův Druhý klavírní koncert. Dále zazní Mendelssohnova Italská symfonie.

Vídeň I 2021

Vídeň I 2021

Česká filharmonie vyrazí na zájezd do Rakouska, kde naposledy koncertovala před osmi měsíci. Ve vídeňském Konzerthausu vystoupí jako první velký zahraniční orchestr po jarním lockdownu. K orchestru se pod vedením šéfdirigenta Semjona Byčkova připojí klavíristky Marielle a Katia Labèque.

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov 2020

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov 2020

Česká filharmonie zavítá na podzimní ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov. Spolu s šéfdirigentem Semjonem Byčkovem se publiku představí první trumpetista orchestru Stanislav Masaryk a klavírní virtuos Ivo Kahánek. Zazní hudba Dmitrije Šostakoviče a Antonína Dvořáka.

Vídeň 2020

Vídeň 2020

Česká filharmonie spolu se svým šéfdirigentem Semjonem Byčkovem zavítá do hlavního města Rakouska. Ve vídeňském Konzerthausu se k nim připojí trumpetistka Selina Ott a ruský klavírista Daniil Trifonov. Na programu je Šostakovič a Dvořák.

Moskva 2020

Moskva 2020

Turné bylo z důvodu vládních opatření souvisejících s šířením koronaviru zrušeno.

Hamburk 2020

Hamburk 2020

Turné bylo z důvodu vládních opatření souvisejících s šířením koronaviru zrušeno.

Německo 2020

Německo 2020

V březnu orchestr s dirigentem Jakubem Hrůšou a violoncellistkou Sol Gabettou zavítá do pěti významných německých měst - Frankfurtu nad Mohanem, Kolína nad Rýnem, Stuttgartu, Friedrichshafenu a Freiburgu. Na programu je výhradně česká hudba.

Francie 2019

Francie 2019

Koncem listopadu zahraje orchestr České filharmonie poprvé v moderním sále Philharmonie de Paris. Zazní výběr ze skladeb Čajkovského. Celkem proběhnou tři koncerty vedené šéfdirigentem Semjonem Byčkovem. Na každém z nich spolu s filharmonií vystoupí jeden ze světově proslulých hudebníků - Gautier Capuçon, Renaud Capuçon a Kirill Gerstein.

Rakousko 2019

Rakousko 2019

Během listopadu vystoupí Česká filharmonie ve vídeňském Musikvereinu, a to hned třikrát. Repertoár se bude skládat výhradně z děl Petra Iljiče Čajkovského. Jako sólisté zde s Českou filharmonií pod vedením Semjona Byčkova vystoupí violoncellista Gautier Capuçon, houslista Renaud Capuçon a klavírista Kirill Gerstein.

Japonsko 2019

Japonsko 2019

V říjnu se orchestr po dvou letech opět vrátí do Japonska. Se Semjonem Byčkovem nejprve vystoupí v National Concert Hall v Tchaj-peji a následovat bude osm koncertů v Japonsku, z nich dva v jednom z nejslavnějších světových sálů: Suntory Hall a NHK Hall. S hudbou Čajkovského a Smetany vystoupí také koncertní mistr Daišin Kašimoto.

Velká Británie 2019

Velká Británie 2019

Hned po zahajovacích koncertech 124. sezony vystoupí Česká filharmonie na prestižním festivalu BBC Proms v londýnské Royal Albert Hall. Pod taktovkou šéfdirigenta Semjona Byčkova zazní výběr ze Smetanovy Prodané nevěsty a následuje Čajkovského Taťánin dopis Oněginovi v podání sopranistky Jeleny Stichiny. Program uzavře Šostakovičova Symfonie č. 8.

Bad Kissingen 2019

Bad Kissingen 2019

Tak jako již pětačtyřicetkrát, i letos vystoupí orchestr České filharmonie na hudebním festivalu Kissinger Sommer v německém lázeňském městě Bad Kissingen. Tentorkát si Česká filharmonie připravila hned dva koncerty. Při prvním se k dirigentovi Tomášovi Netopilovi připojí pianista Leif Ove Andsnes, při druhém koncertě violoncellista Truls Mørk.

zrušit

Nenašli jsme žádné výsledky

Vámi zadaný výraz neodpovídá žádný záznam. Zkuste pozměnit svůj hledaný výraz.