Nenašli jsme žádné výsledky

Vámi zadaný výraz neodpovídá žádný záznam. Zkuste pozměnit svůj hledaný výraz.

Hledat

Koncertní řady


Česká filharmonie ve své 129. sezoně přináší abonentní cykly A, B, C a čtyři mimořádné koncerty. Šéfdirigent Semjon Byčkov se o taktovku podělí s hlavním hostujícím dirigentem Jakubem Hrůšou. Titul hostujícího dirigenta, s přívlastkem ‘k poctě Rafaela Kubelíka’, přijal Sir Simon Rattle. Debutově orchestr povedou Nathalie Stutzmann a Alan Gilbert. Role rezidenčního umělce se ujme klavírista Daniil Trifonov.


Abonentní řada A • Cyklus šesti večerních koncertů

Abonentní řada A  •  Cyklus šesti večerních koncertů

Dramaturgie řady A je historicky široce rozkročená od Bacha přes Mozarta, Čajkovského, Dvořáka, Debussyho a Mahlera až k Weillovi a dvěma světovým premiérám, které zazní v jednom večeru. Vedle šéfdirigenta Semjona Byčkova, Simona Rattla nebo Tomáše Netopila a řady dalších uměleckých návratů zažijeme dva debutanty u České filharmonie.

Abonentní řada B • Cyklus šesti večerních koncertů

Abonentní řada B  •  Cyklus šesti večerních koncertů

Abonentní řada B má tradičnější programovou skladbu. Uslyšíte převážně repertoár vytvořený v 19. století – Brahmse, Dvořáka, Schumanna, Berlioze, s mírným přesahem do předchozí a následující epochy – Nielsen, Janáček, Šostakovič, Suk, Ravel. Jakub Hrůša završí sukovskou řadu provedením Epilogu, Simon Rattle představí své pojetí Glagolské mše.

Abonentní řada C • Cyklus čtyř večerních či odpoledních koncertů

Abonentní řada C  •  Cyklus čtyř večerních či odpoledních koncertů

Podtitul řady C by mohl znít „vokální“. Tři ze čtyř programů mají výraznou pěveckou složku – ať už to jsou klasicistní árie v podání Magdaleny Kožené, Honeggerovo velkolepé oratorium nebo Vokální symfonie Vladimíra Sommera. Pouze názvem se sem hodí premiéra skladby CANTO. Unisono pro orchestr Pavla Zemka Nováka, objednané Českou filharmonií.

Mimořádné koncerty

Mimořádné koncerty

K šéfdirigentovi Semjonu Byčkovovi se již podruhé v rámci zahajovacích večerů připojí fenomenální klavírista Daniil Trifonov, tentokrát v roli rezidenčního umělce sezony. Tradičních listopadových Koncertů pro svobodu a demokracii se ujme debutant Petr Popelka a čtveřici koncertů na silvestra a Nový rok připraví Tomáš Netopil.

Generální zkoušky

Generální zkoušky

Ve 129. sezoně můžete navštívit celkem čtyři běžné dopolední veřejné generální zkoušky a jednu mimořádnou silvestrovskou. Ta uvozuje čtveřici vystoupení, do níž patří Silvestrovský odpolední koncert a dva koncerty na Nový rok. Je proto slavnostnější než běžné veřejné generální zkoušky, a proto pro ni platí i jiný ceník vstupenek.

zrušit

Nenašli jsme žádné výsledky

Vámi zadaný výraz neodpovídá žádný záznam. Zkuste pozměnit svůj hledaný výraz.