Hledat

Koncertní řady


Česká filharmonie ve své 128. sezoně přináší abonentní cykly A, B, C a čtyři mimořádné koncerty. Šéfdirigent Semjon Byčkov se o taktovku podělí s hlavními hostujícími dirigenty Hrůšou a Netopilem, ale také se Simonem Rattlem či Franzem Welser-Möstem. Debutově orchestr povedou Antonio Pappano a Tugan Sochijev. Z řad sólistů jmenujme alespoň Andráse Schiffa, rezidenčního umělce sezony.


Abonentní řada A • Cyklus šesti večerních koncertů

Abonentní řada A  •  Cyklus šesti večerních koncertů

Novosvětská, Liturgická, Leningradská, Mahlerova Třetí. To nejsou zaklínadla, ale zásadní symfonie světového hudebního repertoáru, které postupně zazní v této abonentní řadě. Vedle nich koncertní provedení Janáčkovy opery Příhody lišky Bystroušky a další díla – Mahlerovy písně, Dvořákův Klavírní koncert nebo Haydnova symfonie „S vířením kotlů“.

Abonentní řada B • Cyklus šesti večerních koncertů

Abonentní řada B  •  Cyklus šesti večerních koncertů

Program abonentní řady B lze nazvat s trochou nadsázky česko-rakouský, s jedním úkrokem do Ruska a Francie. Semjon Byčkov nastuduje skladby Dvořáka, Beethovena a Brahmse, Jakub Hrůša Sukovo Zrání. Giovanni Antonini nabídne mozartovské operní „gala“ a debutant Tugan Sochijev exkurzi do Musorgského Obrázků z výstavy v Ravelově instrumentaci.

Mimořádné koncerty

Mimořádné koncerty

128. sezonu zahájí dokonce tři večery, které připomenou společnou historii České filharmonie s Antonínem Dvořákem. Tradiční Koncerty pro svobodu a demokracii přivítají dirigentskou ikonu Antonia Pappana, Novoroční koncerty nás uvedou do Roku české hudby. Jemu bude věnovaný i oblíbený Open Air koncert na Hradčanském náměstí.

Generální zkoušky

Generální zkoušky

Zveme vás na dopolední veřejné generální zkoušky před abonentními koncerty. Jejich tradicí je mluvený úvod jednoho z filharmoniků – o programu, ale i o jeho přípravě očima zúčastněného orchestrálního hráče. Po několika letech vracíme do sezonní nabídky také Mimořádnou silvestrovskou generální zkoušku, která má statut mimořádného koncertu.