Hledat

ČSKH – koncertní řady


Český spolek pro komorní hudbu (ČSKH) zahajuje svou 129. sezonu, ve které slavíme Rok české hudby. Dramaturgie 28 koncertů rozdělených do pěti cyklů proto láká na oblíbené i méně známé skladby Smetany, Dvořáka, Janáčka či Martinů. Významnou osobností je letošní kurátorka a excelentní houslistka Julia Fischer, která se představí hned třikrát.

Cyklus I • Cyklus šesti večerních koncertů

Cyklus I • Cyklus šesti večerních koncertů

Tak jako má Česká filharmonie svého rezidenčního umělce, komorní hudbě vtiskává dramaturgickou tvář kurátor. Letos padla volba na fenomenální houslistku Julii Fischer. V první řadě ČSKH se představí jak se svým souborem, tak s hudebníky České filharmonie. Ti se přidají i ke klavíristovi Andrási Schiffovi. Barokní hudbu přednese Collegium Marianum, moderní Belfiato Quintet. A zveme také na skvělé francouzské klavírní Trio Wanderer.

Cyklus II • Cyklus šesti večerních koncertů

Cyklus II • Cyklus šesti večerních koncertů

Rok české hudby vévodí programům snad všech hudebních institucí mezi Aší a Jablunkovem. V rámci druhé řady ČSKH však krom „klasiků“ zazní i méně uvádění čeští rodáci: Klement Slavický, Josef Bohuslav Foerster, Jiří Antonín Benda, Erwin Schulhoff, Rudolf Friml anebo Eduard Douša. A velké výročí neslaví jen Smetana. České noneto je na scéně již neuvěřitelných 100 let! Těšit se můžete také na Kateřinu Kněžíkovou, České trio anebo Bennewitzovo kvarteto.

Recitálový cyklus • Cyklus čtyř podvečerních koncertů

Recitálový cyklus • Cyklus čtyř podvečerních koncertů

Zvučnými jmény je nabitá naše exkluzivní recitálová řada. Krom fantastické houslistky Julie Fischer uslyšíte islandského klavíristu Vikingura Ólafssona, který nedávno debutoval s Českou filharmonií. Poprvé se v Praze představí opěvovaný polský kontratenorista Jakub Orliński a těšit se lze také na další z rudolfinských návratů slavné Mitsuko Uchidy.

Hudební podvečery • Cyklus šesti podvečerních koncertů

Hudební podvečery • Cyklus šesti podvečerních koncertů

Úterní podvečerní koncerty v Sukově síni nabízí pestrý a zábavný programový mix. V rámci cyklu si totiž na své přijdou jak příznivci vokální tvorby ve zřídka uváděných dílech Dvořáka a Smetany, tak milovníci smyčcových a dechových nástrojů. V plánu je jak starší hudba Myslivečkova, tak premiéra skladby od Ondřeje Štochla. Pomyslným vrcholem pak bude smetanovský "narozeninový" večer s klavíristkou Jitkou Čechovou.

Dopolední koncerty • Cyklus šesti dopoledních koncertů

Dopolední koncerty • Cyklus šesti dopoledních koncertů

Sobotním matiné v letošní sezoně vévodí dech. Krom Harmonie českých filharmoniků uslyší návštěvníci Sálu Martinů také České saxofonové kvarteto s hostujícím Davidem Ebenem, příčnou flétnistku Žofii Vokálkovou a rovněž královský nástroj dechový a klávesový současně. Varhaník Pavel Svoboda se na koncertě setká s hornistkou Kateřinou Javůrkovou v programu napříč obdobími. A pokud si myslíte, že dobře znáte Musorgského Obrázky z výstavy, zbystřete.

Adventní koncerty • Cyklus čtyř odpoledních koncertů

Adventní koncerty • Cyklus čtyř odpoledních koncertů

V letošním roce se na prvním koncertu oblíbené řady setkáme již týden před první adventní nedělí. Ta poslední totiž spadá na Štědrý den a to je lepší vychutnat si koledy v úzkém kruhu rodinném. Vánočně laděné programy v podání komorních souborů členů České filharmonie a jejich hostů uslyšíte v Sukově síni Rudolfina vždy od 15.00 a 17.30. Nedělní odpoledne si můžete zpříjemnit nejen hudbou, ale i posezením v Café Rudolfinum.