1 / 6
Programy pro děti, dospívající i dospělé
Koncerty a workshopy pro zvídavé děti a jejich neméně zvídavé rodiče, pro teenagery i dospělé. Přijďte k nám do Rudolfina strávit společný čas a zažijte radost z hudby a hudebního tvoření.


Filharmonici na pokračování aneb Z pohádky do pohádky
Komentovaný koncert , Děti od 5 do 11 let s rodiči
Cyklus komentovaných koncertů letos naplní Rudolfinum pohádkovými postavami a pohádkovou hudbou. Který nástroj se nejvíc hodí k zahnání rozzuřeného draka a který k spouštění padacího mostu? A do kterého nástroje by se vešlo nejvíc trpaslíků? Program nabízíme abonentní i jako jednotlivé koncerty.
Více informací
Filharmo-hraní
Workshop , Děti od 6 do 9 let s rodiči
Cyklus hudebně-dramaticko-výtvarných dílen, během kterých se ještě více ponoříme do práce hudebníků, natrénujeme uši, hlasivky i šikovné prsty. Každé setkání se váže k následujícímu koncertu Filharmoniků na pokračování. Na tento pořad nabízíme pouze abonentní vstupenky.
Více informací
Císařův slavík aneb Návštěva na dvoře čínského císaře
Komentovaný koncert , Děti od 7 do 10 let s rodiči
Byl jednou jeden čínský císař, který miloval slavičí zpěv. Jednoho dne dostal neobvyklý dar. Mechanického slavíka, hračku na klíček. Dokáže ale nahradit libozvučný zpěv živého slavíka? A co se stane, když se hračka porouchá?
Více informací
100 minut mezi tóny
Workshop , 5 až 100 let
Mimořádná hudební představení, v nichž se potkávají různé generace, různé hudební přístupy a nástroje rozeznívající hudbu. Ta přitom vzniká jako společné dílo přímo na místě a nelze ji opakovat. Jaký má hudba podíl při hledání společné řeči a může nás prostřednictvím rytmu, harmonie a melodie vést k lepšímu porozumění nebo šťastnějšímu životu?
Více informací
Svátek hudby mezi tóny
Komentovaný koncert , 5 až 100 let
Každá vteřina rozhoduje o tom, co se stane v následující chvíli. Může TICHO znít? A dokážeme v tento sváteční den rozeznít hudbu, která je všude kolem, ale přesto ji obvykle neslyšíme? To zjistíme na cestě, na níž dostaneme jedinečnou možnost dotknout se zvukových možností Dvořákovy síně a zaslechnout také to, co je zapsáno v jejích zdech.
Více informací
Kdo se bojí filharmonie?
Komentovaný koncert , Děti od 10 let s rodiči
Hudební laboratoř s hlavní výzkumnicí Marthou Issovou. Záměr výzkumu: lze v normálním světě nějak prakticky využít vážnou hudbu? Naše laboratoř se zabývá například těmito otázkami: Jak může hudba pomáhat překonávat strach a dodat odvahu, A může nám změnit život? Vstup jen na vlastní nebezpečí!
Více informací
Kroky do nového světa
Komentovaný koncert , Děti od 11 let s rodiči, dospívající a dospělí
Hudba má moc vytvářet před našima očima nové krajiny, malovat obrazy, vyprávět příběhy. Můžeme se díky ní vypravit do jiného času a prostoru. Jedna z hudebních forem, vynalezených speciálně pro tento účel, se jmenuje symfonická báseň. Jak se s touto formou vypořádali nejslavnější čeští skladatelé? Cyklus komentovaných koncertů nabízíme jako abonmá i jednotlivě.
Více informací
Josef Špaček a Česká studentská filharmonie
Komentovaný koncert , Děti od 11 let s rodiči, dospívající a dospělí
Společně s festivalem Lípa Musica vás zveme do Dvořákovy síně pražského Rudolfina na mimořádný koncert, na němž se dlouholetý koncertní mistr České filharmonie Josef Špaček představí nejen jako houslista, ale vůbec poprvé také jako dirigent. Pod jeho taktovkou zahraje Česká studentská filharmonie.
Více informací
Koncert Společného orchestru žáků základních uměleckých škol a hráčů České filharmonie
Koncert , Od 12 let
Závěrečný koncert projektu, ve kterém se setkávají žáci ZUŠ z celé České republiky se zkušenými kolegyněmi a kolegy z řad filharmoniků. Po půlroce intenzivních příprav a poznávání nejrůznějších výzev muzikantského života vyvrcholí společné zkoušení na slavnostním závěrečném koncertě, kde orchestr zahraje pod taktovkou Petra Altrichtera.
Více informací
Musica ludus aneb Hudba hrou
Workshop , Od 60 let
Poprvé zveme k hudebním setkáním i seniory. Své místo si v našich dílnách mohou najít všichni zájemci bez rozdílu věku, schopností a hudebních zkušeností. O radost z nových sociálních kontaktů, prožitek z poslechu hudby, nalezených souvislostí mezi rytmem, tempem, pohybem, nástrojovými barvami i tichem mezi tóny totiž půjde především.
Více informací