Marek Novák


Nástroj
violoncello

Členem České filharmonie
od 
ledna 2006

Fotografie ilustrujicí stránku

Po ukončení studia na ZUŠ v Chrudimi studoval v letech 1993 – 1997 hru na violoncello v Pardubicích u Josefa Krečmera. V roce 2004 ukončil magisterské studium na AMU v Praze ve třídě profesora Miroslava Petráše. Absolvoval mistrovské kurzy v rakouském Semmeringu u profesora Tobiase Kühneho a masterclass u Mstislava Rostropoviče v Praze. Již během konzervatorních studií získal 1. místo v Celostátní soutěži konzervatoří v Teplicích.

Zkušenosti dále nabíral na prestižních soutěžích Pražského jara a Bohuslava Martinů. V roce 2001 mu byla udělena na mezinárodní soutěži Ludwiga van Beethovena cena za nejlepší interpretaci Beethovenova díla.
Sólově vystoupil například s Komorní filharmonií Pardubice, s Filharmonií Hradec Králové, na festivalu Pražské jaro se představil jako sólista za doprovodu Hudby hradní stráže a policie České republiky a spolupracoval s Talichovým komorním orchestrem. V roce 2002 se stal členem Symfonického orchestru Českého rozhlasu. V letech 2003 – 2005 byl koncertním mistrem violoncell Komorní filharmonie Pardubice. Působí v několika komorních souborech a vyučuje na ZUŠ.

To nejlepší z Rudolfina


5x do roka přímo do vašeho e-mailu.
Přidejte se k 9500+ čtenářů.

Váš e-mail je u nás v bezpečí. Odhlášení na jeden klik.

Zavřít
Tak copak vás zajímá?