Helena Skopová


Nástroj
housle

Členkou České filharmonie
od dubna 2008

Účinkuje v souborech
La Tromba
Prague Vivaldi Ensemble

Fotografie ilustrujicí stránku

Hře na housle se věnuje od čtyř let. Pod vedením profesorky Ludmily Štětinové absolvovala Pražskou konzervatoř provedením houslového koncertu Jeana Sibelia, dále pak vystudovala AMU v Praze u profesora Jindřicha Pazdery a komorní hru pod vedením Milana Škampy. Studia si rozšířila i v zahraničí na Universität Mozarteum Salzburg u profesora Paula Roczka v rámci programu Erasmus.

Pravidelně se účastnila mistrovských kurzů u Bohuslava Matouška, Jana Talicha, Pavla Šporcla, Jindřicha Pazdery, Hagaie Shahama (International Summer Academy Semmering), Zakhara Brona nebo Sylvie Marcovici (Academia de Santantder), v rámci masterclass kurzů také komorně vystoupila se členy Berlínské filharmonie.

V roce 2003 obdržela 1. cenu na soutěži Concerto Bohemia a v roce 2006 získala 2. cenu na soutěži Bohuslava Martinů, díky které natočila pro Český rozhlas houslovou sonátu Francise Poulence a sonátu Wolfganga Amadea Mozarta. Absolvovala několik turné s European Union Youth Orchestra pod taktovkou Herberta Blomstedta, Vladimira Ashkenazyho nebo Sira Colina Davise, spolupracovala s Talichovým komorním orchestrem, NDR Elbphilharmonie Orchestra nebo milánským Orchestra Teatro Alla Scala.

Srdeční záležitostí je pro ni operní tvorba, zejména Giuseppe Verdiho, Giacoma Pucciniho nebo Richarda Wagnera.

To nejlepší z Rudolfina


5x do roka přímo do vašeho e-mailu.
Přidejte se k 9500+ čtenářů.

Váš e-mail je u nás v bezpečí. Odhlášení na jeden klik.

Zavřít
Tak copak vás zajímá?