Právě vysíláme: Česká filharmonie • Semjon Byčkov

Kvarteto Norbert
Smyčcové kvarteto českých filharmoniků

Obrázek milan-vavřínek-ii.jpg

Studoval na Pražské konzervatoři u prof. Nory Grumlíkové a vedle sólové hry se již tehdy věnoval komorní hře. Vzdělání si doplnil na mistrovských kurzech u prof. Franca Gulliho ve švýcarském Sionu. Ještě v době konzervatorních studií vyhrál konkurz do skupiny prvních houslí České filharmonie, kam nastoupil v roce 1996. Vedle symfonické tvorby se soustřeďuje též na práci v Českém komorním orchestru. Komorní hře se věnuje v Kvartetu Norbert, jehož je členem od jeho založení na jaře roku 2003. Od roku 2012 působí též ve Smyčcovém kvartetu českých filharmoniků, se kterým natočil několik CD a zúčastnil se mnoha turné po Japonsku atd. K jeho největším nehudebním koníčkům patří řízení malých sportovních letadel.