Hana Sapáková


Nástroj
lesní roh

Členkou České filharmonie
od roku 2020

Účinkuje v souborech
Česká dechová harmonie

Fotografie ilustrujicí stránku

Pochází z Brna a hru na lesní roh absolvovala na Konzervatoři Brno u Mgr. Milana Mrazíka. Od roku 2018 pokračuje ve studiích na Anton Bruckner Privatuniversität v Linci ve třídě profesora Raimunda Zella. Již v době studií na konzervatoři byla členkou orchestrální akademie České filharmonie a PKF – Prague Philharmonia.

Má na svém kontě řadu úspěchů, je laureátkou národních i mezinárodních soutěží (Soutěž konzervatoří v Pardubicích, Mezinárodní interpretační soutěž dechových nástrojů v Brně, Mezinárodní soutěž Pro Bohemia Ostrava) a na Mezinárodní hudební soutěži Pražské jaro 2018 se stala nejúspěšnější českou účastnicí v oboru lesní roh. Zúčastnila se také řady mezinárodních interpretačních kurzů (Horntages Telf, Hornclass Praha, Masterclass Radka Baboráka, Francouzská akademie v Telči) pod vedením Andrého Cazaleta, Raimunda Zella, Johannese Hinterholzera, Přemysla Vojty a Christiana Lamperta.

Jako sólistka se představila s Českou filharmonií, Filharmonií Brno, Mladými brněnskými symfoniky a Helfertovým komorním sdružení. Společně s Ondřejem Vrabcem natočila hornový dvojkoncert Františka Habermanna a skladby Petera Seabourna. Je stálou stipendistkou Akademie komorní hudby v Praze.

To nejlepší z Rudolfina


5x do roka přímo do vašeho e-mailu.
Přidejte se k 9500+ čtenářů.

Váš e-mail je u nás v bezpečí. Odhlášení na jeden klik.

Zavřít
Tak copak vás zajímá?