Ministr kultury prodloužil mandát generálního ředitele České filharmonie Davida Marečka

Ministr kultury Martin Baxa prodloužil mandát generálního ředitele České filharmonie Davida Marečka na dobu neurčitou. Ministr Baxa tímto nestandardním krokem ocenil vynikající výsledky, kterých David Mareček dosáhl během dvou uplynulých šestiletých funkčních období v čele prvního českého orchestru.

Obrázek david-marecek.jpg

„Výsledky práce Davida Marečka a práce jeho týmu jsem mohl vidět a slyšet jako častý návštěvník koncertů našeho prvního orchestru a ve své nynější funkci jsem se s jeho prací pochopitelně seznámil zevrubně. Rád jsem jej proto jmenoval generálním ředitelem České filharmonie na dobu neurčitou od 1. února 2023.“

Martin Baxa, ministr kultury

David Mareček je generálním ředitelem České filharmonie od února 2011. Během svého dosavadního působení orchestr stabilizoval a nastavil koncepci jeho dlouhodobého rozvoje. Na místo šéfdirigenta opět přivedl Jiřího Bělohlávka a po jeho předčasném skonu Semjona Byčkova, který v loňském roce prodloužil smlouvu s orchestrem až do roku 2028.

„Rozhodnutí ministra Baxy si nesmírně vážím a chápu ho jako ocenění všeho, co se nám všem v České filharmonii za posledních dvanáct let podařilo dosáhnout.“

David Mareček, generální ředitel České filharmonie
Generální ředitel České filharmonie David Mareček a ministr kultury Martin Baxa