Koncertní řady


Česká filharmonie ve své 128. sezoně přináší abonentní cykly A, B, C a čtyři mimořádné koncerty. Šéfdirigent Semjon Byčkov se o taktovku podělí s hlavními hostujícími dirigenty Hrůšou a Netopilem, ale také se Simonem Rattlem či Franzem Welser-Möstem. Debutově orchestr povedou Antonio Pappano a Tugan Sochijev. Z řad sólistů jmenujme alespoň Andráse Schiffa, rezidenčního umělce sezony.

Cyklus šesti večerních koncertů Abonentní řada A

Abonentní řada A • Cyklus šesti večerních koncertů

V abonentní řadě A uslyšíte pestrou směsici skladeb – od Telemanna až po Jaroslava Krčka. Dočkáte se Mahlerovy a Šostakovičovy symfonie a také méně hraných opusů, třeba od Gideona Kleina nebo Hanse Krásy. To vše v podání Semjona Byčkova, Simona Rattla, Jakuba Hrůši nebo Giovanniho Antoniniho.

Cyklus šesti večerních koncertů Abonentní řada B

Abonentní řada B • Cyklus šesti večerních koncertů

Koncerty abonentní řady B pro vás připraví Semjon Byčkov, John Eliot Gardiner, Manfred Honeck, Tomáš Netopil a Jakub Hrůša, spolu se sólisty Daniilem Trifonovem, Josefem Špačkem nebo Matthiasem Goernem. Užijete si český repertoár, ale i Mahlerovu, Šostakovičovu a Beethovenovu symfonii.

Cyklus čtyř večerních či odpoledních koncertů Abonentní řada C

Abonentní řada C • Cyklus čtyř večerních či odpoledních koncertů

Hned tři premiéry, tři debutanti a jedno velké oratorium. Tak by se dala charakterizovat abonentní řada C, jejíž čtyři koncerty v podání Semjona Byčkova, Tomáše Netopila, Daniela Hardinga, Pražského filharmonického sboru a řady skvělých sólistů slibují nevšední zážitek.

 Mimořádné koncerty

Mimořádné koncerty

Mezi tradiční mimořádné projekty každé sezony patří dvojice zahajovacích koncertů, Koncertů pro svobodu a demokracii, novoročních koncertů a závěrečný Open Air. K nim přibyly ve 127. sezoně ještě předvánoční koncerty a mimořádný koncert rezidenčních umělců.

Cyklus čtyř odpoledních koncertů Adventní koncerty

Adventní koncerty • Cyklus čtyř odpoledních koncertů

Oblíbené adventní koncerty se konají v Sukově síni Rudolfina každou adventní neděli, v 15.00 a 17.30 hodin. Uslyšíte pestré, vánočně laděné programy, které připravily komorní soubory složené z členů České filharmonie a jejich hostů. Návštěvu koncertu si můžete spojit s posezením v Cafe Rudolfinum.

Veřejné generální zkoušky Generální zkoušky

Generální zkoušky • Veřejné generální zkoušky

Dopoledních veřejných generálních zkoušek nabízí 127. sezona České filharmonie celkem šest. Zkoušky jsou zcela v rukou dirigenta, který může skladby přerušovat nebo vracet. Upozorňujeme, že veřejné generální zkoušky mají specifický systém předprodeje vstupenek.

Cyklus pěti koncertů Vánoční předplatné

Vánoční předplatné • Cyklus pěti koncertů

Hledáte vhodný vánoční dárek nebo příležitost, jak se svými blízkými strávit společné chvíle protknuté krásnou hudbou? Dopřejte si zážitek hned z pěti koncertů v rámci vánočního předplatného. Jeho pestrá skladba zahrnuje dva orchestrální koncerty, dva recitály a speciální zkoušku orchestru. Tento výběr určitě potěší každého milovníka hudby.

To nejlepší z Rudolfina


5x do roka přímo do vašeho e-mailu.
Přidejte se k 9500+ čtenářů.

Váš e-mail je u nás v bezpečí. Odhlášení na jeden klik.

Zavřít
Tak copak vás zajímá?