Nenašli jsme žádné výsledky

Vámi zadaný výraz neodpovídá žádný záznam. Zkuste pozměnit svůj hledaný výraz.

Hledat

Koncertní řady


Česká filharmonie ve své 128. sezoně přináší abonentní cykly A, B, C a čtyři mimořádné koncerty. Šéfdirigent Semjon Byčkov se o taktovku podělí s hlavními hostujícími dirigenty Hrůšou a Netopilem, ale také se Simonem Rattlem či Franzem Welser-Möstem. Debutově orchestr povedou Antonio Pappano a Tugan Sochijev. Z řad sólistů jmenujme alespoň Andráse Schiffa, rezidenčního umělce sezony.


Abonentní řada A • Cyklus šesti večerních koncertů

Abonentní řada A  •  Cyklus šesti večerních koncertů

Novosvětská, Liturgická, Leningradská, Mahlerova Třetí. To nejsou zaklínadla, ale zásadní symfonie světového hudebního repertoáru, které postupně zazní v této abonentní řadě. Vedle nich koncertní provedení Janáčkovy opery Příhody lišky Bystroušky a další díla – Mahlerovy písně, Dvořákův Klavírní koncert nebo Haydnova symfonie „S vířením kotlů“.

Abonentní řada B • Cyklus šesti večerních koncertů

Abonentní řada B  •  Cyklus šesti večerních koncertů

Program abonentní řady B lze nazvat s trochou nadsázky česko-rakouský, s jedním úkrokem do Ruska a Francie. Semjon Byčkov nastuduje skladby Dvořáka, Beethovena a Brahmse, Jakub Hrůša Sukovo Zrání. Giovanni Antonini nabídne mozartovské operní „gala“ a debutant Tugan Sochijev exkurzi do Musorgského Obrázků z výstavy v Ravelově instrumentaci.

Mimořádné koncerty

Mimořádné koncerty

128. sezonu zahájí dokonce tři večery, které připomenou společnou historii České filharmonie s Antonínem Dvořákem. Tradiční Koncerty pro svobodu a demokracii přivítají dirigentskou ikonu Antonia Pappana, Novoroční koncerty nás uvedou do Roku české hudby. Jemu bude věnovaný i oblíbený Open Air koncert na Hradčanském náměstí.

Generální zkoušky

Generální zkoušky

Zveme vás na dopolední veřejné generální zkoušky před abonentními koncerty. Jejich tradicí je mluvený úvod jednoho z filharmoniků – o programu, ale i o jeho přípravě očima zúčastněného orchestrálního hráče. Po několika letech vracíme do sezonní nabídky také Mimořádnou silvestrovskou generální zkoušku, která má statut mimořádného koncertu.

Vánoční předplatné

Vánoční předplatné

Hledáte vhodný vánoční dárek nebo příležitost, jak se svými blízkými strávit společné chvíle protknuté krásnou hudbou? Dopřejte si zážitek hned z pěti koncertů v rámci vánočního předplatného. Jeho pestrá skladba zahrnuje večer plný muzikálových písní, tři recitály a orchestrální koncert pod vedením dirigenta Franze Welser-Mösta. Tento výběr určitě potěší každého milovníka hudby.

zrušit

Nenašli jsme žádné výsledky

Vámi zadaný výraz neodpovídá žádný záznam. Zkuste pozměnit svůj hledaný výraz.