Koncertní řady


Česká filharmonie ve své 128. sezoně přináší abonentní cykly A, B, C a čtyři mimořádné koncerty. Šéfdirigent Semjon Byčkov se o taktovku podělí s hlavními hostujícími dirigenty Hrůšou a Netopilem, ale také se Simonem Rattlem či Franzem Welser-Möstem. Debutově orchestr povedou Antonio Pappano a Tugan Sochijev. Z řad sólistů jmenujme alespoň Andráse Schiffa, rezidenčního umělce sezony.

Cyklus šesti večerních koncertů Abonentní řada A

Abonentní řada A • Cyklus šesti večerních koncertů

Cyklus A představí řadu originálních skladeb: přelomové dílo 20. století – Sinfonii Luciana Beria, Strážnické slavnosti Viktora Kalabise nebo dva roky starý violoncellový koncert Esy-Pekky Salonena. Vystoupí zde rovněž dirigentské hvězdy Sir Simon Rattle nebo Christoph Eschenbach.

Cyklus šesti večerních koncertů Abonentní řada B

Abonentní řada B • Cyklus šesti večerních koncertů

Možná tradičnější, ale kdo ví. Orchestrální abonentní řada B obsahuje programy se skladbami Čajkovského, Mahlera nebo Strausse. Ale uslyšíme i světovou premiéru Vzkříšení světla a naděje Jiřího Gemrota nebo skladbu soudobého německého autora Detleva Glanerta. V Rudolfinu přivítáme dirigentskou legendu Franze Welsera-Mösta.

Cyklus čtyř večerních a odpoledních koncertů Abonentní řada C

Abonentní řada C • Cyklus čtyř večerních a odpoledních koncertů

Abonentní cyklus C je v našem programu úplnou novinkou. K oblíbeným sobotním odpoledním koncertům jsme přidali čtvrteční a páteční večer s programy v menším obsazení, jako stvořenými pro akustiku Dvořákovy síně.

Cyklus čtyř odpoledních koncertů Abonentní řada K

Abonentní řada K • Cyklus čtyř odpoledních koncertů

Cyklus K je splněním našeho společného snu s Jiřím Bělohlávkem: po dvou letech příprav uvádíme v život pravidelné koncerty Komorního orchestru České filharmonie.

Mimořádné neabonentní koncerty Abonentní řada M

Abonentní řada M • Mimořádné neabonentní koncerty

Jubilejní rok republiky přináší do skladby mimořádných koncertů 123. sezony navíc „český“ Koncert ke 100. výročí republiky.

Veřejné generální zkoušky Abonentní řada G

Abonentní řada G • Veřejné generální zkoušky

Také 123. sezona nabízí osm nahlédnutí do filharmonické „kuchyně“ v podobě dopoledních veřejných generálních zkoušek, tedy konečných příprav programu na večerní provedení.

Cyklus čtyř večerních koncertů Abonentní řada 4K

Abonentní řada 4K • Cyklus čtyř večerních koncertů

Všem dospívajícím a dospělým posluchačům, kteří se chtějí o hudbě dozvědět víc, nabízíme abonentní řadu Čtyři kroky do nového světa.

Cyklus dopoledních koncertů pro rodiče s dětmi Abonentní řada FP

Abonentní řada FP • Cyklus dopoledních koncertů pro rodiče s dětmi

Hudba je týmový sport. Stejně jako si fotbalista sám sobě gól nevstřelí, takový osamělý houslista toho také mnoho nesvede. Ale jak vlastně hudebnický „mančaft“ funguje? Kdo za koho a proti komu hraje? A co když je hudebníků tolik jako v celém orchestru?

Společné abonmá České filharmonie a Národního divadla Abonentní řada LS

Abonentní řada LS • Společné abonmá České filharmonie a Národního divadla

Již čtyři sezony trvá tradice předplatného, která vznikla ze spolupráce České filharmonie a Národního divadla.

Osm víkendových koncertů Abonentní řada AK

Abonentní řada AK • Osm víkendových koncertů

Adventní neděle se již tradičně stávají příležitostí k návštěvě odpoledních koncertů v Sukově síni. Vánočně a populárněji laděné programy předvedou komorní soubory hráčů České filharmonie.

Cyklus čtyř koncertů Abonentní řada V2

Abonentní řada V2 • Cyklus čtyř koncertů

Darujte svým blízkým čtyři zážitky s Českou filharmonií! Vybírejte podle programu a termínů ze dvou vánočních řad obsahujících tři koncerty symfonického a jeden koncert komorního orchestru, které se konají ve Dvořákově síni Rudolfina od ledna do dubna 2019.

To nejlepší z Rudolfina


5x do roka přímo do vašeho e-mailu.
Přidejte se k 9500+ čtenářů.

Váš e-mail je u nás v bezpečí. Odhlášení na jeden klik.

Zavřít
Tak copak vás zajímá?