Helena Skopová

La Tromba
Prague Vivaldi Ensemble

Obrázek helena-skopová.jpg

Hře na housle se věnuje od čtyř let. Pod vedením profesorky Ludmily Štětinové absolvovala Pražskou konzervatoř provedením houslového koncertu Jeana Sibelia, dále pak vystudovala AMU v Praze u profesora Jindřicha Pazdery a komorní hru pod vedením Milana Škampy. Studia si rozšířila i v zahraničí na Universität Mozarteum Salzburg u profesora Paula Roczka v rámci programu Erasmus.

Pravidelně se účastnila mistrovských kurzů u Bohuslava Matouška, Jana Talicha, Pavla Šporcla, Jindřicha Pazdery, Hagaie Shahama (International Summer Academy Semmering), Zakhara Brona nebo Sylvie Marcovici (Academia de Santantder), v rámci masterclass kurzů také komorně vystoupila se členy Berlínské filharmonie.

V roce 2003 obdržela 1. cenu na soutěži Concerto Bohemia a v roce 2006 získala 2. cenu na soutěži Bohuslava Martinů, díky které natočila pro Český rozhlas houslovou sonátu Francise Poulence a sonátu Wolfganga Amadea Mozarta. Absolvovala několik turné s European Union Youth Orchestra pod taktovkou Herberta Blomstedta, Vladimira Ashkenazyho nebo Sira Colina Davise, spolupracovala s Talichovým komorním orchestrem, NDR Elbphilharmonie Orchestra nebo milánským Orchestra Teatro Alla Scala.

Srdeční záležitostí je pro ni operní tvorba, zejména Giuseppe Verdiho, Giacoma Pucciniho nebo Richarda Wagnera.