Český spolek pro komorní hudbu • Filharmonický komorní orchestr


Houslista a koncertní mistr SOČRu Vlastimil Kobrle je uměleckým vedoucím souboru složeného převážně z členů ČF. Dva z nich se představí i jako sólisté v Dittersově koncertantní symfonii. Koncert uzavře jediná Sukova smyčcová serenáda.

  • Koncert z řady DK
  • |
  • Délka programu 1 hod 30 min
  • |
  • Český spolek pro komorní hudbu

Program

Carl Ditters von Dittersdorf
Koncertantní symfonie pro violu, kontrabas a orchestr (14')

Wolfgang Amadeus Mozart
Divertimento B dur, K 137 (25')

— Přestávka —

Josef Suk
Serenáda pro smyčce Es dur, op. 6 (29')

Účinkující

Filharmonický komorní orchestr
Vlastimil Kobrle umělecký vedoucí

Pavel Hořejší viola
Jiří Vopálka kontrabas 

Fotografie ilustrujicí událost Český spolek pro komorní hudbu Filharmonický komorní orchestr

Lichtenštejnský palác — Sál Martinů


Cena od 230 do 260 Kč Informace ke vstupenkám a kontakty

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.: +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. 

 

Účinkující

Filharmonický komorní orchestr  
Filharmonický komorní orchestr

Filharmonický komorní orchestr vznikl v roce 1980 za podpory tehdejšího ředitele České filharmonie, pod patronací šéfdirigenta Václava Neumanna, houslisty Josefa Suka a cembalistky Zuzany Růžičkové. Prvním uměleckým vedoucím byl koncertní mistr České filharmonie Petr Škvor. Orchestr je od svého počátku až dodnes složen z dvanácti smyčcových nástrojů. V osmdesátých letech soubor provedl řadu koncertů doma i v zahraničí (Německo, Rakousko, Švýcarsko, Španělsko, Turecko, Itálie atd.). Po odchodu Petra Škvora vedli soubor postupně Josef Kroft (koncertní mistr České filharmonie), Jiří Hnyk (koncertní mistr Symfonického orchestru Českého rozhlasu) a Pavel Prantl (koncertní mistr Symfonického orchestru Českého rozhlasu a bývalý člen České filharmonie). Od devadesátých let komorní orchestr uskutečnil mj. řadu úspěšných turné po celém světě: Japonsko (1996, 1998, 2000, 2002, 2004), Německo (2002, 2003), Španělsko (1999, 2002), Spojené státy americké (1999, 2001, 2003), Kanada (2007). Po smrti Pavla Prantla v roce 2008 se stal jeho pokračovatelem Vlastimil Kobrle, vynikající houslový virtuóz a koncertní mistr Symfonického orchestru českého rozhlasu. S ním Filharmonický komorní orchestr provedl úspěšné koncerty v České republice, v Německu a v roce 2011 a 2013 turné po Japonsku.

Vlastimil Kobrle  umělecký vedoucí
Vlastimil Kobrle

Houslista Vlastimil Kobrle se narodil v roce 1974. V letech 1989–1993 studoval na konzervatoři v Teplicích u Jiřiny Dlouhé. Do roku 1997 byl žákem profesora Václava Snítila na Akademii múzických umění v Praze. Během studia se úspěšně zúčastnil několika mezinárodních soutěží a soutěže konzervatoří České republiky. Svá studia ukončil celovečerním houslovým recitálem a též provedením Koncertu pro housle a orchestr D dur Johannese Brahmse se Severočeskou filharmonií Teplice. Absolvoval mistrovské kurzy ve Švýcarsku pod vedením Alberta  Lysyho a kurzy komorní hudby v Rakousku u prof. Schulze.

Pět let působil v Sukově komorním orchestru. Jako koncertní mistr absolvoval s tímto tělesem turné po Německu, Itálii, Španělsku, Nizozemí, Japonsku a Číně. V tomto období intenzivně spolupracoval s Josefem Sukem a koncertoval s ním i jako sólista doma i v zahraničí.

Od roku 2000 je koncertním mistrem Symfonického orchestru Českého rozhlasu v Praze. Letos v abonentním cyklu orchestru přednesl v Rudolfinu sólový part Koncertu pro housle a orchestr č. 2 Bohuslava Martinů. Pravidelně účinkuje jako sólista s komorním souborem Prague Classic Orchestra. Od roku 2009 je uměleckým vedoucím Filharmonického komorního orchestru.

Pavel Hořejší  viola
Jiří Vopálka  kontrabas

Skladby

Carl Ditters von Dittersdorf
Koncertantní symfonie pro violu, kontrabas a orchestr
Wolfgang Amadeus Mozart
Divertimento B dur, K 137
Josef Suk
Serenáda pro smyčce Es dur, op. 6

To nejlepší z Rudolfina


5x do roka přímo do vašeho e-mailu.
Přidejte se k 9500+ čtenářů.

Váš e-mail je u nás v bezpečí. Odhlášení na jeden klik.

Zavřít
Tak copak vás zajímá?