Giovanni Antonini a Stefano Barneschi v novém formátu


Od 8. do 10. února Rudolfinum čekají koncerty plné netradičních zážitků. Giovanni Antonini, světově uznávaný dirigent a odborník na hudbu doby baroka a klasicismu stane před dvěma orchestry a představí se i jako sólista. Na první židli poprvé usedne host Stefano Barneschi, který se rovněž specializuje na starou hudbu. 

Fotografie ilustrujicí stránku

Česká filharmonie pravidelně spolupracuje se světovými kapacitami. Nyní se do Rudolfina po pěti letech vrací specialista na barokní a klasicistní hudbu, Giovanni Antonini. Italský dirigent ve Dvořákově síni povede hudebníky České filharmonie a České studentské filharmonie.

S Českou studentskou filharmonií nastuduje Mozartovu Symfonii č. 40 g moll, s Českou filharmonií Symfonii č. 41 C dur „Jupiter“. V koncertu Georga Philippa Telemanna, který Česká filharmonie provede poprvé, se Giovanni Antonini v roli sólisty chopí zobcové flétny.

Dalším výjimečným momentem, který nesmíme opomenout, je pražský debut houslisty Stefana Barneschiho. Antoniniho dlouholetý spolupracovník vystoupí s oběma orchestry na pozici koncertního mistra. Tuto roli zastává v souboru Il Giardino Armonico, který se stejně jako Giovanni Antonini, zaměřuje na hudbu barokního a klasicistního období. Tímto způsobem se Česká filharmonie i Česká studentská filharmonie naladí na historicky poučený přednes.

U takového koncertu byste neměli chybět!

To nejlepší z Rudolfina


5x do roka přímo do vašeho e-mailu.
Přidejte se k 9500+ čtenářů.

Váš e-mail je u nás v bezpečí. Odhlášení na jeden klik.

Zavřít
Tak copak vás zajímá?