1 / 6
Cestopis 1608
Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic měl jistě dobrodružnou povahu; musel být odvážný a houževnatý, když se vydal na tak dalekou cestu. Svoji odvahu a tvořivost prokázal i po svém návratu do českých zemí, neboť dokázal získat přízeň samotného Rudolfa II. I po více než 400 letech nás osobnost tohoto významného šlechtice může inspirovat.
Účinkující
Monika Václová lektorka
Jiřina Marešová hra na dobové nástroje

Objednávky vstupenek na programy pro školy přijímáme od 2. června 2025 20.00 na e-mailové adrese edu@ceskafilharmonie.cz.
Pro informace o vstupenkách kontaktujte
Oddělení vzdělávacích programů České filharmonie
Tel.: +420 227 059 222
E-mail: edu@ceskafilharmonie.cz
Následoval jsem svou štěstěnu, kamkoli mne kdy vedla.
Nepodivuj se nad mým skutkem, budeš-li jej snad zkoumat:
mne těší mé skutky, tebe tvé, každého jeho vlastní.
– Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic
Píše se 30. březen léta páně 1598. Kryštof Harant začíná svou cestu do Svaté země a do Egypta. Všechny důležité, zajímavé, nové a inspirativní poznámky z tak daleké cesty se rozhodne vydat. Jeho cestopisný deník vyjde v roce 1608 a velmi záhy se stane oblíbenou knihou mezi měšťany i šlechtici.
Kryštof měl jistě dobrodružnou povahu, musel být odvážný a houževnatý, když se vydal na tak dalekou cestu. Svoji odvahu a tvořivost prokázal i po svém návratu do českých zemí, neboť dokázal získat přízeň samotného Rudolfa II., svérázného císaře vrtkavých nálad a vášnivého sběratele umění. A Kryštof mu údajně zachránil život! I po více než 400 letech nás jeho osobnost může inspirovat.
S odhodláním a zvědavostí skládal také hudbu. Na workshopu se zaposloucháme do střípků jeho děl i středomořských a blízkovýchodních písní, okusíme kouzlo zvuku dobových hudebních nástrojů. Společně prožijeme atmosféru rudolfinské Prahy a navštívíme alchymistickou dílnu i popraviště roku 1621.
Na tento program může jeden pedagog objednat vstupenky pro maximálně 28 žáků. Minimální počet žáků na programu je 24.