Cestopis 1608

Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic měl jistě dobrodružnou povahu; musel být odvážný a houževnatý, když se vydal na tak dalekou cestu. Svoji odvahu a tvořivost prokázal i po svém návratu do českých zemí, neboť dokázal získat přízeň samotného Rudolfa II. I po více než 400 letech nás osobnost tohoto významného šlechtice může inspirovat.

Vzdělávací programy | Délka programu 2 hod | 8.–9. ročník ZŠ

Monika Václová lektorka
Jiřina Marešová hra na dobové nástroje

Fotografie ilustrujicí událost Cestopis 1608

Rudolfinum — EDUcentrum

Dostupnost na dotaz
Cena 170 Kč | Kapacita 28 účastníků Informace ke vstupenkám a kontakty

Objednávky vstupenek na programy pro školy začneme přijímat 3. června 2024 ve 20.00 na e-mailové adrese edu@ceskafilharmonie.cz.

Pro informace o vstupenkách kontaktujte
Oddělení vzdělávacích programů České filharmonie

E-mail: edu@ceskafilharmonie.cz

Následoval jsem svou štěstěnu, kamkoli mne kdy vedla.
Nepodivuj se nad mým skutkem, budeš-li jej snad zkoumat:
mne těší mé skutky, tebe tvé, každého jeho vlastní.
Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic

Píše se 30. březen léta páně 1598. Kryštof Harant začíná svou cestu do Svaté země a do Egypta. Všechny důležité, zajímavé, nové a inspirativní poznámky z tak daleké cesty se rozhodne vydat. Jeho cestopisný deník vyjde v roce 1608 a velmi záhy se stane oblíbenou knihou mezi měšťany i šlechtici.

Kryštof měl jistě dobrodružnou povahu, musel být odvážný a houževnatý, když se vydal na tak dalekou cestu. Svoji odvahu a tvořivost prokázal i po svém návratu do českých zemí, neboť dokázal získat přízeň samotného Rudolfa II., svérázného císaře vrtkavých nálad a vášnivého sběratele umění. A Kryštof mu údajně zachránil život! I po více než 400 letech nás jeho osobnost může inspirovat.

S odhodláním a zvědavostí skládal také hudbu. Na workshopu se zaposloucháme do střípků jeho děl i středomořských a blízkovýchodních písní, okusíme kouzlo zvuku dobových hudebních nástrojů. Společně prožijeme atmosféru rudolfinské Prahy a navštívíme alchymistickou dílnu i popraviště roku 1621.

Na tento program může jeden pedagog objednat vstupenky pro maximálně 28 žáků. Minimální počet žáků na programu je 24.