Český spolek pro komorní hudbu • Walter Hofbauer

Varhany a trubku ve svém cyklu Okna nezapomenutelně spojil Petr Eben. Toto emblematické dílo, ale i další pozoruhodné skladby pro toto netradiční obsazení, otevře letošní řadu Dopoledních koncertů. Hraje první hráč na trubku České filharmonie Walter Hofbauer a varhaník Petr Čech.

Koncert z řady DK | Český spolek pro komorní hudbu

Koncert pro varhany d moll podle Vivaldiho, BWV 596

Alessandro Marcello (arr. Marie Clair Adam)
Koncert pro hoboj a smyčcový orchestr c moll, SF 935, úprava pro trubku a varhany

Preludium a fuga e moll, BWV 548

André Jolivet
Arioso barocco

Josef Klička
Koncertní fantazie na motivy Smetanova Vyšehradu, op. 33

Petr Eben
Okna, čtyři věty podle Marca Chagalla pro trubku a varhany

Petr Čech varhany

Walter Hofbauer trubka

Fotografie ilustrujicí událost Český spolek pro komorní hudbu • Walter Hofbauer

Rudolfinum — Sál Martinů HAMU

Brzy v prodeji

Rezervace míst stávajícím abonentům:
do 3. června 2024, 20.00
Prodej jednotlivých vstupenek na abonentní koncerty:
od 10. června 2024, 10.00
Prodej vstupenek na všechny veřejné generální zkoušky:
od 11. září 2024, 10.00

Pert Čech  varhany

Walter Hofbauer  trubka

Šestadvacetiletý trumpetista Walter Hofbauer už stačil svými vynikajícími uměleckými výkony zaujmout odbornou hudební veřejnost a dosáhnout mimořádných výsledků a uznání. Pochází z Třešti, z hudební rodiny, hře na trubku se začal věnovat v osmi letech u Evžena Mašáta a záhy získal několik prvních cen v celostátních soutěžích. V září 2009 nastoupil do třídy Jiřího Jaroňka na Pražské konzervatoři a brzy se stal absolutním vítězem soutěže konzervatoří. Již jako posluchač druhého ročníku hrál v orchestru Pražské konzervatoře první trubku na zahajovacím koncertu Pražského jara pod taktovkou šéfdirigenta České filharmonie Jiřího Bělohlávka. O dva roky později pak vyhrál konkurz do Orchestrální akademie České filharmonie. Konzervatoř absolvoval v roce 2015 a téhož roku byl přijat na Hudební akademii múzických umění v Praze, kde pokračoval pod vedením Vladimíra Rejlka. Jako laureát mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga vystoupil v Rudolfinu sólově se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a od roku 2014 se stal jeho stálým členem. Od sezony 2017/2018 je též hráčem Orchestru Národního divadla.

Johann Sebastian Bach
Koncert pro varhany d moll podle Vivaldiho, BWV 596 & Preludium a fuga e moll, BWV 548

Alessandro Marcello
Koncert pro hoboj a smyčcový orchestr c moll, SF 935, úprava pro trubku a varhany