Hej Romale! • Hudebně-taneční dílny

Vynikající zpěvačka, sbormistryně a pedagožka Ida Kelarová, skladatel a kytarista Desiderius Dužda a tanečnice a choreografka Libuša Bachratá zasvěcují všechny, kdo se otevřou, do tajemství lidského hlasu, tradičního tance a strhující hudby plné života. Na cestě za poznáním bohaté romské kultury provází žáky a studenty mladí zpěváci z Čhavorenge.

Vzdělávací programy | Délka programu 2 hod | 3.–9. ročník ZŠ | studenti SŠ

18. 10. 2022, 19. 10. 2022, 20. 10. 2022 – žáci 8. a 9. ročníků ZŠ, studenti SŠ

Termíny dílen Hej Romale! v roce 2023 byly zrušeny. Děkujeme za pochopení.

Dětský pěvecký sbor Čhavorenge
Ida Kelarová zpěvačka, sbormistryně a pedagožka
Desiderius Dužda skladatel a kytarista
Libuša Bachratá tanečnice a pedagožka

Fotografie ilustrujicí událost Hej Romale! • Hudebně-taneční dílny

Rudolfinum — Sukova síň a další prostory

Cena 150 Kč | Kapacita 70 žáků Informace ke vstupenkám a kontakty

Pro informace o vstupenkách kontaktujte
Oddělení vzdělávacích programů České filharmonie

E-mail: edu@ceskafilharmonie.cz

Na tento program může jeden pedagog  objednat vstupenky pro maximálně 70 žáků/studentů.

„Milí všichni, dopoledne s vámi byl úžasný zážitek. Tak dobrosrdečné osoby byla radost poznat. Ukázali jste nám nový pohled na život. Já osobně bych se se všemi ráda znovu setkala. Měli jsme pocit, že máme nové přátele, a ani se nám nechtělo domů.“ (z ohlasů)

Hudba je univerzálním jazykem, který pomáhá dorozumět se i tam, kde mohou slova překážet. Tanec a zpěv už mnohokrát pomohl členům romského dětského pěveckého sboru Čhavorenge překonat mezilidské bariéry – nejen na workshopech v pražském Rudolfinu, ale i při podobných setkáních se školáky v irském Belfastu a v Londýně. Mladí zpěváci z Čhavorenge doprovázejí účastníky workshopu na cestě za poznáním bohaté romské kultury.