Mahler: Symphony No. 2

„Báječná sóla, smyslné klouzání smyčců, krásně zvládnuté změny tempa od úvodního pohřebního pochodu a vřelost orchestrálního zvuku jsou nahrávkou skvěle zarámována. Je to nádherný Mahler 2, který právě vyšel na značce Pentatone a je mou nahrávkou týdne.“

— Andrew McGregor, BBC

Fotografie ilustrujicí produkt Mahler: Symphony  No. 2

390 vč. DPH / dostupnost skladem méně než 10 ks na dotaz

Kdy dostanu zboží?

Zboží aktuálně neprodáváme online.

O dostupnosti se informujte na ​​​​​​​info(zavinac)ceskafilharmonie.cz

  • Česká filharmonie – Semjon Byčkov
  • Vydavatel – Pentatone
  • Datum vydání – 7. 4. 2023
  • Formát – CD

Česká filharmonie představuje Mahlerovu symfonii číslo 2, v pořadí třetí CD z Mahlerovského cyklu, který vzniká ve spolupráci s vydavatelstvím Pentatone. K orchestru pod vedením šéfdirigenta a hudebního ředitele Semjona Byčkova se připojily sopranistka Christiane Karg a altistka Elisabeth Kulman, doplněné Pražským filharmonickým sborem. 

Již vydané nahrávky Čtvrté i Páté symfonie si u kritiky a posluchačů vysloužily nadšené přijetí. Troufáme si tvrdit, že symfonii číslo 2 přezdívanou "Vzkříšení" čeká stejný osud. Přinejmenším první uveřejněné recenze tomu nasvědčují.

Pro Byčkova má tato Mahhlerova skladba speciální význam. Druhá symfonie ho provází od roku 1989, kdy ji dirigoval na svém inauguračním koncertu jako hudební ředitel Orchestre de Paris. A zahájil s ní i své působení na postu šéfdirigenta a hudebního ředitele České filharmonie na podzim 2018.

„Druhá symfonie ‚Vzkříšení‘ je inspirována věčnou otázkou: ‚Proč jsme tady?‘ Jejích pět vět ukazuje životní cyklus ve všech jeho zápasech: utrpení, radost, ironie, humor, láska a pochybnosti... Po celou dobu je to ovšem víra, která nese konečnou jistotu.“

— Semjon Byčkov

Obchodní podmínky

To nejlepší z Rudolfina


5x do roka přímo do vašeho e-mailu.
Přidejte se k 9500+ čtenářů.

Váš e-mail je u nás v bezpečí. Odhlášení na jeden klik.

Zavřít
Tak copak vás zajímá?