Hledat

Vladislav Borovka


Nástroj
hoboj

Členem České filharmonie
od ledna 2011

Účinkuje v souborech
České noneto
Pražský dechový soubor

 

Obrázek vladislav-borovka.jpg

S hrou na hoboj začal v rodných jihočeských Netolicích v tamní lidové škole umění u Jana Nováčka. V letech 1990–1996 studoval na Pražské konzervatoři u Bedřicha Vobořila. V průběhu studia získal několik ocenění v soutěžích (Concertino Praga – národní kolo, Soutěž konzervatoří Kroměříž 1994 – 2. cena). Zúčastnil se řady interpretačních kurzů u významných pedagogů (Jean-Louis Capezzali, Maurice Bourgue, Thierry Cammaert, Günther Passin) a v roce 1998 pobýval na tříměsíční stáži v japonské Toyamě. V roce 2000 získal spolu s fagotistou Tomášem Františem stipendium firmy Yamaha.

Roku 2001 dokončil studia na Hudební fakultě Akademie múzických umění ve třídě Jiřího Mihuleho a získal titul laureáta Pražského jara. V letech 2001–2002 studoval na Conservatoire Paul Dukas v Paříži u Jeana-Louise Capezzaliho.

Od založení PKF – Prague Philharmonia v roce 1994 byl členem tohoto orchestru a od roku 2004 vyučuje na Pražské konzervatoři. Jako sólista vystoupil s PKF – Prague Philharmonia, Pražským komorním orchestrem nebo Státní filharmonií Košice.