Abonentní řada A • Cyklus šesti večerních koncertů


Abonentní řada A nabízí velmi pestrou směsici koncertů – ve volbě autorů skladeb, v jejich české i zahraniční provenienci, anebo také v uvedení pěti dirigentů a nespočtu sólistů.

Abonentní řada A

A1 — Petr Altrichter • Česká filharmonie


Dvořákova síň

Program

Leoš Janáček
Šumařovo dítě, balada pro orchestr podle básně Svatopluka Čecha 

Sergej Prokofjev
Houslový koncert č. 1 D dur op. 19 

Leoš Janáček
Glagolská mše, kantáta pro sóla, smíšený sbor, orchestr a varhany

Účinkující

Jan Mráček
housle

Jana Šrejma Kačírková
soprán

Lucie Hilscherová
alt

Aleš Briscein
tenor

Jan Martiník
bas

Český filharmonický sbor Brno

Petr Fiala
sbormistr

Petr Altrichter
dirigent

Česká filharmonie

Fotografie ilustrujicí koncert - událost Petr Altrichter Česká filharmonie

A2 — Pablo Heras-Casado • Česká filharmonie


Dvořákova síň

Program

Johannes Brahms
Koncert pro klavír a orchestr č. 2 B dur, op. 83

Anton Bruckner
Symfonie č. 4 Es dur „Romantická“

Oba dnes patří k nejvýznamnějším a nejhranějším evropským skladatelům 19. století. Byli skoro stejně staří, ve stejnou dobu žili ve stejném městě, ale jejich povaha a hudba byla tak rozdílná. Jen stěží bychom našli dvojici, která by této charakteristice odpovídala lépe než jména Anton Bruckner a Johannes Brahms.

 

 

Účinkující

Francesco Piemontesi
klavír

Pablo Heras-Casado
dirigent

Česká filharmonie

Fotografie ilustrujicí koncert - událost Pablo Heras-Casado Česká filharmonie

A3 — Česká filharmonie • Semjon Byčkov


Dvořákova síň

Program

Franz Schubert
Symfonie h moll „Nedokončená“ D 759 

Franz Schubert/Luciano Berio
Rendering 

Ludwig van Beethoven
Symfonie č. 7 A dur op. 92

Účinkující

Semjon Byčkov
dirigent

Česká filharmonie

Fotografie ilustrujicí koncert - událost Česká filharmonie Semjon Byčkov

A4 — Česká filharmonie • Piotr Anderszewski


Dvořákova síň

Program

Josef Suk
Fantastické scherzo op. 25 

Béla Bartók
Koncert pro klavír a orchestr č. 3 

Pavel Haas
Scherzo triste op. 5

Leoš Janáček
Taras Bulba, rapsodie pro orchestr

Účinkující

Piotr Anderszewski
klavír

Jakub Hrůša
dirigent

Česká filharmonie

Fotografie ilustrujicí koncert - událost Česká filharmonie Piotr Anderszewski

A5 — Semjon Byčkov • Česká filharmonie


Dvořákova síň

Program

Detlev Glanert
Requiem za Hieronyma Bosche (2015–2016)

Účinkující

Aga Mikolaj
soprán

Christa Mayer
mezzosoprán

Stefan Vinke
tenor

Albert Pesendorfer
bas

Luděk Vele
umělecký přednes

Pražský filharmonický sbor

Lukáš Vasilek
sbormistr

Slovenský filharmonický zbor

Jozef Chabroň
sbormistr

Semjon Byčkov
dirigent

Česká filharmonie

Fotografie ilustrujicí koncert - událost Semjon Byčkov Česká filharmonie

A6 — Česká filharmonie • Giovanni Antonini


Dvořákova síň

Program

Christoph Willibald Gluck
Don Juan, suita z baletu 

Ludwig van Beethoven
Symfonie č. 2 D dur op. 36 

Ludwig van Beethoven
Symfonie č. 8 F dur op. 93

Účinkující

Giovanni Antonini
dirigent

Česká filharmonie

Fotografie ilustrujicí koncert - událost Česká filharmonie Giovanni Antonini

To nejlepší z Rudolfina


5x do roka přímo do vašeho e-mailu.
Přidejte se k 9500+ čtenářů.

Váš e-mail je u nás v bezpečí. Odhlášení na jeden klik.

Zavřít
Tak copak vás zajímá?