Česká filharmonie 127 let v archivu • Promítání archivních filmových dokumentů

Česká filharmonie si připomene 127 let od svého založení projekcí unikátních snímků, které se nalezly v Národním filmovém archivu. Komentované pásmo klade důraz na osobnosti bývalých šéfdirigentů i hvězdných hostů, kteří s orchestrem vystupovali. Slíbit můžeme například nejstarší dochovaný záběr filharmoniků z roku 1918.

Vzdělávací programy | Délka programu 1 hod 30 min | Pro dospívající a dospělé | Pro pedagogy

Petr Kadlec a Jakub Kožíšek průvodci

Fotografie ilustrujicí událost Česká filharmonie 127 let v archivu • Promítání archivních filmových dokumentů

Praha — Kino Ponrepo

120 Kč Informace ke vstupenkám a kontakty

Vstupenky pořídíte na pokladně Kina Ponrepo nebo v síti Go Out.

Kino Ponrepo
Bartolomějská 11
Mapa

Během 90minutového komentovaného pásma archivních filmových dokumentů promítneme například nejstarší dochovaný záznam filharmoniků z roku 1918, dosud neviděné záběry jednoho ze zakladatelů orchestru Ludvíka Vítězslava Čelanského nebo Talichovo rituální žehnání Jeníkovi před premiérou Prodané nevěsty.

Upozorňujeme, že kapacita kina je omezená.