Adventní koncert I • Divertimento quartet

Komorní kombinace hoboje a smyčců lákala mnoho hudebních tvůrců od baroka až po dnešek. První adventní koncert přináší průřez tvorbou Wolfganga Amadea Mozarta, Edwarda Elgara a Benjamina Brittena, korunovaný pásmem koled Geralda Finziho. Vystoupení členů České filharmonie vykouzlí příjemnou adventní atmosféru.

Koncert z řady AK | Komorní soubory České filharmonie

Wolfgang Amadeus Mozart
Kvartet pro hoboj, housle, violu a violoncello F dur, K 370 (368b)

Edward Elgar
Andante a Allegro pro hoboj a smyčcové trio

Benjamin Britten
Fantazie pro hoboj, housle, violu a violoncello, op. 2

Gerald Finzi
Interlude pro hoboj a smyčcové kvarteto

Jiří Teml
„Koledníček“ – pásmo koled

Divertimento quartet
Luboš Dudek 1. housle
Libor Vilímec 2. housle
Ondřej Kameš viola
Jan Keller violoncello

Vladislav Borovka hoboj

Fotografie ilustrujicí událost Adventní koncert I • Divertimento quartet

Rudolfinum — Sukova síň

Divertimento quartet

Divertimento Quartet je mladý soubor tvořený výhradně členy České filharmonie, kteří si vedle velké symfonické hudby rádi zahrají také v malém komorním ansámblu. Devizou souboru je souhra kolegů zvyklých spolu zkoušet v rámci prvního českého orchestru a také špičkové nástroje renomovaných výrobců.

Vladislav Borovka  hoboj

Vladislav Borovka

S hrou na hoboj začal v rodných jihočeských Netolicích. V letech 1990–1996 studoval na Pražské konzervatoři u Bedřicha Vobořila a v průběhu studia získal několik ocenění v soutěžích. Zúčastnil se interpretačních kurzů Jeana-Louise Capezzaliho, Maurice Bourguea, Thierryho Cammaerta nebo Günthera Passina a v roce 1998 pobýval na tříměsíční stáži v japonské Toyamě. V roce 2000 získal stipendium firmy Yamaha. Roku 2001 dokončil studia na HAMU ve třídě Jiřího Mihuleho a získal titul laureáta soutěže Pražského jara. V letech 2001–2002 studoval na Conservatoire Paula Dukase v Pařízi u Jeana-Louise Capezzaliho. Od roku 1994 byl členem PKF – Prague Philharmonia, v České filharmonii hraje od roku 2011. Jako sólista vystoupil s PKF – Prague Philharmonia, Pražským komorním orchestrem nebo Státní filharmonií Košice. Vyučuje na Pražské konzervatoři.