Česká filharmonie v archivních filmových dokumentech II

Projekcí desítky let neviděných snímků oslaví Česká filharmonie v kině Ponrepo své 128. výročí. Komentované dokumentární pásmo se v Roce české hudby 2024 zaměří na pozoruhodné momenty z dějin interpretace skladeb Smetany, Dvořáka, Janáčka, Suka či Nováka. A to v provedení Václava Talicha, Rudolfa Firkušného, Ericha Kleibera, Otakara Paříka či Karla Boleslava Jiráka. S Rafaelem Kubelíkem se podíváme do Varšavy a Plzně, s Karlem Ančerlem do Moskvy a Bostonu a tryskáčem přiletí i poněkud neochotně zkoušející Herbert von Karajan.

Vzdělávací programy | Délka programu 1 hod 30 min | Pro dospívající a dospělé | Pro pedagogy

Petr Kadlec a Jakub Kožíšek průvodci

Fotografie ilustrujicí událost Česká filharmonie v archivních filmových dokumentech II

Praha — Kino Ponrepo

Informace ke vstupenkám a kontakty

Pro online nákup budete přesměrováni na web pořadatele či prodejce.