Adventní koncert II • Rudolphin Ensemble Prague

Rudolphin Ensemble Prague založili před pár lety členové České filharmonie, kteří toužili po komorní hře ve smyčcovém kvintetu. Svůj adventní koncert postavili převážně na starším repertoáru, ale v jeho závěru uslyšíte také skladby George Gershwina nebo Glenna Millera, s vrcholem v Bílých Vánocích Irvinga Berlina.

Koncert z řady AK | Český spolek pro komorní hudbu

Johann Sebastian Bach
Preludium E dur, BWV 937
Kantáta „Herz und Mund und Tat und Leben“, BWV 147 (výběr)

Pavel Josef Vejvanovský

Fotografie ilustrujicí událost Adventní koncert II • Rudolphin Ensemble Prague

Rudolfinum — Sukova síň

Rudolphin Ensemble Prague

Smyčcové kvinteto Rudolphin Ensemble Prague tvoří pět špičkových hudebníků našeho prvního orchestru, České filharmonie. Kromě svých orchestrálních povinností pravidelně provozují také hudbu komorní, která je pro ně koníčkem i výzvou. Jejich hudební zkušenosti jsou zárukou skvělého zážitku z poslechu kompozic z oblasti klasické hudby, ale jako „odpočinek“ od klasiky si soubor také rád zahraje hudbu filmovou, populární, jazzovou i rockovou. Členové Rudolphin Ensemble Prague hrají na špičkové nástroje z dílen evropských houslařských mistrů.

V poslední době soubor vystupoval v pražské galerii DOX, při vzpomínkovém koncertu na skladatele Václava Hálka v kapli v Praze-Suchdole, ale také například v japonské prefektuře Šizuoka, přímo pod horou Fudži. V kmenovém repertoáru Rudolphin Ensemble Prague jsou skladby Wolfganga Amadea Mozarta, Karla Ditterse z Dittersdorfu nebo Antonína Dvořáka.

Marcel Kozánek hraje na housle od svých pěti let a je absolventem konzervatoře P. J. Vejvanovského v Kroměříži a HAMU v Praze ve třídě Ivana Štrause.

Libor Vilímec je potomkem vynikajících pedagogů a sólistů ze dvou houslistických rodů a členem několika komorních souborů i orchestrů.

Ondřej Kameš je aktivním komorním hráčem, absolvoval Pražskou konzervatoř a do České filharmonie přišel ze Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK.

Tomáš Hostička je žádaným violoncellistou několika komorních souborů a také skvělým bavičem v tom nejlepším slova smyslu.

Jiří Vopálka je jedním z nejlepších českých kontrabasistů, členem mnoha souborů a pokračovatelem vynikající kontrabasové školy Pražské konzervatoře.

Tobiáš Kozánek se narodil v roce 2010, hudbě se věnuje od čtyř let. Zpíval ve sboru, hraje na klavír, kytaru a především ho baví hra na bicí. Nyní je studentem druhého ročníku gymnázia.

Tatiana Čudová  zpěv

Původem Slovenka narozená v Levoči studovala zpěv na Základní umělecké škole v Levoči (vedle tance a akordeonu) a po absolutoriu pokračovala v soukromých hodinách zpěvu. V Banské Bystrici absolvovala obor Evropská kulturní studia a v Nitře obor Management kultury a cestovního ruchu. Úspěšně se zúčastnila mnoho pěveckých soutěží a postupně hostovala jako sólová zpěvačka ve dvou slovenských popových kapelách, se kterými koncertovala na Slovensku, v Belgii a Itálii. V současnosti je stálou členkou pražských pěveckých komorních sborů SPZ (umělecký vedoucí Daniel Mikolášek) a En Arché (umělecký vedoucí Vojtěch Jouza) a pravidelně hostuje s kapelou Michal Hromek Consort, Českou ROCKharmonií a Rudolphin Ensemble Prague.

Johann Sebastian Bach
Preludium E dur, BWV 937 & Kantáta „Herz und Mund und Tat und Leben“, BWV 147 (výběr)

Pavel Josef Vejvanovský
Sonata Sancti Spiritus