Lukáš Valášek

Členem České filharmonie
od září 1997

Obrázek lukáš_valášek_230420_daniel-harding_koncert_webres_014.jpg

Studoval na Konzervatoři v Praze u profesora Jiřího Zíky. Během studií na HAMU v Praze u profesora Milana Škampy odjel na stáž do Paříže (Conservatoire National Supérieur de Musique de Paris), kde studoval u profesora Pierra Henriho Xuéreba. K němu též opakovaně jezdil i na mistrovské kurzy. Na dalších kurzech pak byl u Gérarda Caussého nebo u Shlomo Mintze opět v Paříži.

Příležitostně se věnuje komorní i sólové hře. V roce 2017 a 2018 se zúčastnil mezinárodního festivalu komorní hudby (Lake George Music Festival, USA).

Již dvacet let vede pěvecký sbor v Praze – Liboci, s kterým v roce 2018 uvedl pražskou premiéru Janáčkovy kantáty „Otče náš“ se živými obrazy. Ve volných chvílích si rád zasportuje či zatančí.