ČSKH – koncertní řady

Představujeme vám čtyři koncertní řady 124. sezony Českého spolku pro komorní hudbu. Rezidenčním souborem sezony je Pavel Haas Quartet, které patří k mezinárodně nejrespektovanějším českým komorním ansámblům. Zároveň s ním se v programu sezony objevují další znamenité soubory a sólisté jako Filharmonický komorní orchestr, barokní Ensemble Inégal či soubor Barocco sempre giovane s klavíristou Ivo Kahánkem. Nebudou chybět premiéry soudobých českých autorů Jaroslava Krčka a Jiřího Temla, setkáte se s elitou kvartetních i triových ansámblů. Opomenout nelze ani padesátileté umělecké jubileum Panochova kvarteta nebo večer k poctě profesora Josefa Vlacha, který byl pokračovatelem v zakladatelské práci Václava Talicha v čele Českého komorního orchestru.

Katalog koncertní sezony 2019/2020

Abonentní řada I
Abonentní řada I

Cyklus I nese název Jubilejní cyklus k 125. výročí Českého spolku pro komorní hudbu a v jeho sedmi koncertech zazní široké spektrum hudebních děl, zejména z období klasicismu a romantismu, v konfrontaci s tvorbou českých skladatelů.

Abonentní řada II
Abonentní řada II

Cyklus II označila dramaturgie titulem Mistrovská díla české komorní hudby. Zazní v něm díla českých skladatelů od klasicismu až po vynikající díla 20. století a renomovaných soudobých tvůrců.

Hudební podvečery
Hudební podvečery

Hudební podvečery nabízejí koncerty s výborným obsazením znamenitých interpretů. Z klavíristů to budou Boris Krajný a Martin Kasík, houslisté Roman Patočka a František Novotný, mezzosopranistka Markéta Cukrová a z komorních souborů Heroldovo kvarteto, Trio Martinů a úspěšný dámský ansámbl – Kalabisovo dechové kvinteto.

Abonentní řada DK
Abonentní řada DK

Cyklus Dopoledních koncertů přivítá vítěze dvou prestižních mezinárodních soutěží, houslistu Milana Al Ashhaba s klavíristou Adamem Skoumalem, na společném koncertě se představí dva další vynikající klavíristé Jan Bartoš a Miroslav Sekera, nebude chybět varhaník Aleš Bárta, Pražské kytarové kvarteto, České trio ani renomovaný soubor Variace.