ČSKH – koncertní řady


Český spolek pro komorní hudbu vstupuje již do své 126. sezony. Při tvorbě programu se bral ohled na úspěšné a zavedené cykly. Opět se můžete těšit na pondělní a středeční koncerty ve Dvořákově síni, úterní Hudební podvečery v Sukově síni i sobotní Matiné v Lichtenštejnském paláci. Nově nabídku rozšiřuje o exkluzivní recitálová řadu, do které přijali pozvání čeští i světoví sólisté těch nejzvučnějších jmen: violoncellistka Alisa Weilerstein, klavíristé Rudolf Buchbinder a Ivan Klánský nebo světově proslulý pěvec Ian Bostridge.

V sezoně 2020/2021 si celý hudební svět připomíná významné životní výročí Ludwiga van Beethovena, od jehož narození uplyne 250 let. Ten nás, kromě svých mistrných opusů instrumentálních a vokálních, obdaroval též řadou skvělých skladeb komorních. Kompletní provedení všech smyčcových kvartetů je vlastně takovým cyklem v rámci všech cyklů, který se prolíná koncertními řadami, aby si všichni posluchači a abonenti přišli na své.

Fotografie ilustrujicí stránku  Houslista
Cyklus šesti večerních koncertů Cyklus I

Cyklus I • Cyklus šesti večerních koncertů

V komorní řadě I přivítáme americký Dover Quartet, Komorní orchestr České filharmonie pod vedením Ondřeje Vrabce, Bennewitzovo kvarteto a německý Artemis Quartett. Zpestření zajistí recitál sopranistky Kateřiny Kněžíkové, pozvání přijal i Gewandhaus Bläserquintett, nejstarší soubor tohoto složení na světě.

Více informací
Cyklus šesti večerních koncertů Cyklus II

Cyklus II • Cyklus šesti večerních koncertů

V komorní řadě II se často objevuje violoncellista Clemens Hagen. Ten je totiž kurátorem řady a třikrát zde také zahraje – se svým Hagen Quartett, jako člen Wiener Klaviertria a společně s Wihanovým kvartetem. Dále vystoupí Pražákovo kvarteto, Musica Florea s Martinou Jankovou a Filharmonický komorní orchestr s Janem Mráčkem a Karlem Untermüllerem.

Více informací
Cyklus šesti podvečerních koncertů Hudební podvečery

Hudební podvečery • Cyklus šesti podvečerních koncertů

V řadě Hudební podvečery vám zahrají Prague Philharmonia Wind Quintet, íránský cembalista žijící v Praze Mahan Esfahani s gambistkou Hille Perl, dále laureáti významných českých soutěží nebo violoncellistka Camille Thomas s klavíristou Lukášem Klánským. Uslyšíte také Harmonii českých filharmoniků pod vedením Ondřeje Vrabce a Graffovo kvarteto.

Více informací
Cyklus šesti dopoledních koncertů Dopolední koncerty

Dopolední koncerty • Cyklus šesti dopoledních koncertů

V řadě Dopolední koncerty, zahrnující sobotní matiné v Lichtenštejnském paláci, vystoupí Dvořákovo klavírní trio, Pražský žesťový soubor a jeho hosté, Martinů Voices s vánočním programem, varhaník Pavel Svoboda s hornistkou Kateřinou Javůrkovou, na svém prvním pražském koncertě také renomovaný European Guitar Quartet a Talichovo kvarteto.

Více informací
Cyklus čtyř podvečerních koncertů Recitálový cyklus

Recitálový cyklus • Cyklus čtyř podvečerních koncertů

Připravili jsme pro vás novou exkluzivní řadu R představující jak české, tak zahraniční umělce v jejich recitálové poloze. Uslyšíte rakouského klavíristu Rudolfa Buchbindera, britského tenoristu Iana Bostridge, americkou violoncellistku Alisu Weilerstein a českého chopinovského specialistu Ivana Klánského, mimořádně v beethovenovském programu.

Více informací
Tak copak vás zajímá?
Zavřít
Zavřít
Tak copak vás zajímá?