ČSKH – koncertní řady


Podívejte se do programové nabídky již 127. sezony Českého spolku pro komorní hudbu, nejstaršího národního klubu podporujícího hlavně českou tvorbu a české komorní soubory a sólisty. Krom tuzemské špičky letos dramaturgie láká také na mimořádné zahraniční hosty v čele s klavírní virtuoskou Yujou Wang.

Fotografie ilustrujicí stránku  Houslista
Cyklus šesti večerních koncertů Cyklus I

Cyklus I • Cyklus šesti večerních koncertů

Kurátor řady houslista Josef Špaček zahraje ve třech programech spolu s českými i zahraničními kolegy. Na dalších koncertech se představí slovinský Slowind Quintet a klavírista Jan Bartoš nebo světoznámý Belcea Quartet a Miroslav Sekera. Ryze českou záležitostí bude Komorní orchestr České filharmonie s houslistou Janem Mráčkem nebo Smetanovo trio.

Více informací
Cyklus šesti večerních koncertů Cyklus II

Cyklus II • Cyklus šesti večerních koncertů

Bennewitzovo kvarteto přednese skladby jubilantů J. Brahmse a A. Dvořáka. 35 let od založení oslaví Guarneri trio Prague a 75 let činnosti Juilliard String Quartet. Zajímavé zážitky slibuje i koncert Komorního orchestru České filharmonie s houslistou Jiřím Vodičkou nebo íránsko-amerického cembalisty Mahana Esfahaniho a jeho britských kolegů.

Více informací
Cyklus čtyř podvečerních koncertů Recitálový cyklus

Recitálový cyklus • Cyklus čtyř podvečerních koncertů

Představujeme špičkové domácí a zahraniční sólisty. Houslisté Frank Peter Zimmermann vystoupí v ryze beethovenovském programu a Josef Špaček ve výběru hudby 20. století. Nezapomenutelný zážitek slibuje večer s basbarytonistou Geraldem Finleyem za doprovodu Julia Drakea. Cyklus uzavře jedna z nejvyhledávanějších klavíristek současnosti Yuja Wang.

Více informací
Cyklus šesti podvečerních koncertů Hudební podvečery

Hudební podvečery • Cyklus šesti podvečerních koncertů

V úvodu se představí italský perkusionista Simone Rubino. Hudbu 20. století zahrají klavírista Ivo Kahánek, klarinetistka Kateřina Váchová Soukalová a violoncellista Petr Nouzovský. Pěvkyně Markéta Cukrová nabídne italskou písňovou tvorbu 1. pol. 17. století. Dále vystoupí houslista František Novotný s klavíristou Igorem Ardaševem a Eben trio.

Více informací
Cyklus šesti dopoledních koncertů Dopolední koncerty

Dopolední koncerty • Cyklus šesti dopoledních koncertů

Čeká nás pestrý program – Zemlinského kvarteto, klavírista Marek Kozák či žesťový soubor Czech Brass. Čas adventu bude patřit Kühnovu dětskému sboru a skladbám B. Martinů a dalších. Vynikající francouzský varhaník Thierry Escaich se představí i jako skladatel. Závěrečný koncert bude patřit Harmonii českých filharmoniků pod vedením Ondřeje Vrabce.

Více informací
Tak copak vás zajímá?
Zavřít

Rozehrajte s námi další koncert

Podpořte nás
Zavřít
Tak copak vás zajímá?