Nenašli jsme žádné výsledky

Vámi zadaný výraz neodpovídá žádný záznam. Zkuste pozměnit svůj hledaný výraz.

Hledat

ČSKH – koncertní řady


Český spolek pro komorní hudbu (ČSKH) zahajuje svou 129. sezonu, ve které slavíme Rok české hudby. Dramaturgie 28 koncertů rozdělených do pěti cyklů proto láká na oblíbené i méně známé skladby Smetany, Dvořáka, Janáčka či Martinů. Významnou osobností je letošní kurátorka a excelentní houslistka Julia Fischer, která se představí hned třikrát.

Cyklus I • Cyklus šesti večerních koncertů

Cyklus I  •  Cyklus šesti večerních koncertů

Kurátor řady houslista Josef Špaček zahraje ve třech programech spolu s českými i zahraničními kolegy. Na dalších koncertech se představí slovinský Slowind Quintet a klavírista Jan Bartoš nebo světoznámý Belcea Quartet a Miroslav Sekera. Ryze českou záležitostí bude Komorní orchestr České filharmonie s houslistou Janem Mráčkem nebo Smetanovo trio.

Cyklus II • Cyklus šesti večerních koncertů

Cyklus II  •  Cyklus šesti večerních koncertů

Bennewitzovo kvarteto přednese skladby jubilantů J. Brahmse a A. Dvořáka. 35 let od založení oslaví Guarneri trio Prague a 75 let činnosti Juilliard String Quartet. Zajímavé zážitky slibuje i koncert Komorního orchestru České filharmonie s houslistou Jiřím Vodičkou nebo íránsko-amerického cembalisty Mahana Esfahaniho a jeho britských kolegů.

Recitálový cyklus • Cyklus čtyř podvečerních koncertů

Recitálový cyklus  •  Cyklus čtyř podvečerních koncertů

Představujeme špičkové domácí a zahraniční sólisty. Houslisté Frank Peter Zimmermann vystoupí v ryze beethovenovském programu a Josef Špaček ve výběru hudby 20. století. Nezapomenutelný zážitek slibuje večer s basbarytonistou Geraldem Finleyem za doprovodu Julia Drakea. Cyklus uzavře jedna z nejvyhledávanějších klavíristek současnosti Yuja Wang.

Hudební podvečery • Cyklus šesti podvečerních koncertů

Hudební podvečery  •  Cyklus šesti podvečerních koncertů

V úvodu se představí italský perkusionista Simone Rubino. Hudbu 20. století zahrají klavírista Ivo Kahánek, klarinetistka Kateřina Váchová Soukalová a violoncellista Petr Nouzovský. Pěvkyně Markéta Cukrová nabídne italskou písňovou tvorbu 1. pol. 17. století. Dále vystoupí houslista František Novotný s klavíristou Igorem Ardaševem a Eben trio.

Dopolední koncerty • Cyklus šesti dopoledních koncertů

Dopolední koncerty  •  Cyklus šesti dopoledních koncertů

Čeká nás pestrý program – Zemlinského kvarteto, klavírista Marek Kozák či žesťový soubor Czech Brass. Čas adventu bude patřit Kühnovu dětskému sboru a skladbám B. Martinů a dalších. Vynikající francouzský varhaník Thierry Escaich se představí i jako skladatel. Závěrečný koncert bude patřit Harmonii českých filharmoniků pod vedením Ondřeje Vrabce.

zrušit

Nenašli jsme žádné výsledky

Vámi zadaný výraz neodpovídá žádný záznam. Zkuste pozměnit svůj hledaný výraz.