Fotografie ilustrujicí událost Česká filharmonie<br>Rudolf Buchbinder

Česká filharmonie

Rudolf Buchbinder

Česká filharmonie

Když jsme se rozhodovali, kterého pianistu oslovit s nabídkou na kompletní provedení Beethovenových klavírních koncertů, byl Rudolf Buchbinder jasnou volbou. S Friedrichem Guldou a Alfredem Brendelem patřili v Rakousku mnoho let k nejvyhledávanějším beethovenským interpretům.

Program

Ludwig van Beethoven
Koncert pro klavír a orchestr č. 2 B dur, op. 19

Ludwig van Beethoven
Koncert pro klavír a orchestr č. 4 G dur, op. 58

Ludwig van Beethoven
Koncert pro klavír a orchestr č. 3 c moll, op. 37

Interpreti

Rudolf Buchbinder klavír, dirigent

Česká filharmonie

Fotografie ilustrujicí událost Česká filharmonie<br>Rudolf Buchbinder
Rudolfinum — Dvořákova síň
3. 12. 2020  čtvrtek — 19.30
Nelze objednat online
4. 12. 2020  pátek — 19.30
Nelze objednat online
5. 12. 2020  sobota — 15.00
Nelze objednat online

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.: +420 227 059 227
E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. (v červenci a srpnu do 15.00 hod.).

Když jsme se rozhodovali, kterého pianistu oslovit s nabídkou na kompletní provedení Beethovenových klavírních koncertů, byl Rudolf Buchbinder jasnou volbou. S Friedrichem Guldou a Alfredem Brendelem patřili v Rakousku mnoho let k nejvyhledávanějším beethovenovským interpretům. Poprvé jsme se setkali po Buchbinderově provedení Brahmsova Druhého klavírního koncertu ve vídeňském Konzerthausu. Vídeňské symfoniky tehdy řídil bratr Semjona Byčkova, Jakov Kreizberg, a Buchbinder, který upíjel v šatně zaslouženou sklenku whisky, působil tak svěže, jako by si téměř hodinové dílo s chutí ihned zopakoval. Místo toho nás však pozval do nedalekého hotelu Imperial na odpolední kávu a zdejší vyhlášené meruňkové koblihy.

Buchbinder je nejen všestranně nadaným umělcem, ale také schopným organizátorem. Mnoho let vede úspěšně mezinárodní hudební festival v Grafeneggu, kam zve nejlepší sólisty a orchestry z celého světa. Přátelství s řadou hudebníků zúročuje v komorních projektech a beethovenovské výročí oslaví rovněž recitálem v Českém spolku pro komorní hudbu. Všechny Beethovenovy koncerty natočil Buchbinder s Vídeňskými filharmoniky, které zároveň sám dirigoval. V uplynulé sezoně vystoupil v Praze se Semjonem Byčkovem a Tomášem Netopilem. Následující tři klavírní koncerty však provede stejně jako ve Vídni, tedy bez dirigenta.