Ladíme spolu

Ladíme spolu

Národní divadlo a Česká filharmonie společně

Již pošesté se Česká filharmonie sladí s Národním divadlem ve společné předplatitelské skupině. První český orchestr nabízí hudbu Šostakovičovu, Mahlerovu a Beethovenovu. Státní opera se ve své první sezoně po generální rekonstrukci dočká nové inscenace Wagnerových Mistrů pěvců, na jeviště Zlaté kapličky se vrátí Janáčkova Káťa Kabanová.

Koncert
Ladíme spolu

Svou jubilejní 125. sezonu zahájí první český orchestr koncertem, na kterém bude znít hudba Dmitrije Šostakoviče a Gustava Mahlera. Zatímco Šostakovičův Koncert pro klavír, trubku a smyčcový orchestr představí Selinu Ott a Daniila Trifonova, dva fenomenální sólisty nejmladší generace, v Mahlerově Páté se orchestr rozezní v dokonalé symbióze se svým šéfdirigentem Semjonem Byčkovem. Státní opera se ve své první sezoně po generální rekonstrukci dočká nové inscenace Wagnerových Mistrů pěvců v režii legendárního Keitha Warnera. Na jeviště Zlaté kapličky se po osmi letech vrátí Janáčkova Káťa Kabanová a i tentokrát to bude ve zpracování jedné z hvězd současné světové opery, španělského režiséra Calixta Bieita. Závěrečný program vzdá hold letošnímu jubilantovi Ludwigu van Beethovenovi. V podání uznávaného českého klavíristy Ivana Klánského zazní série Beethovenových variací a sonát, včetně slavné Appassionaty.

Prodej abonentních vstupenek bude probíhat od 15. 6. 2020 v pokladně Národního divadla, v pokladně České filharmonie v Rudolfinu nebo on-line na www.ceskafilharmonie.cz a www.narodni-divadlo.cz. Rezervace a informace přes zákaznický servis na adrese info@ceskafilharmonie.cz a telefonním čísle 227 059 227.