Ladíme spolu

Ladíme spolu • Národní divadlo a Česká filharmonie společně


Již pošesté se Česká filharmonie sladí s Národním divadlem ve společné předplatitelské skupině. První český orchestr nabízí hudbu Šostakovičovu, Mahlerovu a Beethovenovu. Státní opera se ve své první sezoně po generální rekonstrukci dočká nové inscenace Tristana a Isoldy, na jeviště Zlaté kapličky se vrátí Janáčkova Káťa Kabanová.

Ladíme spolu

Svou jubilejní 125. sezonu zahájí první český orchestr koncertem, na kterém bude znít hudba Dmitrije Šostakoviče a Gustava Mahlera. Zatímco Šostakovičův Koncert pro klavír, trubku a smyčcový orchestr představí Selinu Ott a Daniila Trifonova, dva fenomenální sólisty nejmladší generace, v Mahlerově Páté se orchestr rozezní v dokonalé symbióze se svým šéfdirigentem Semjonem Byčkovem. Státní opera se ve své první sezoně po generální rekonstrukci dočká nové inscenace Tristana a Isoldy od Richarda Wagnera v režii legendárního Keitha Warnera. Na jeviště Zlaté kapličky se po osmi letech vrátí Janáčkova Káťa Kabanová a i tentokrát to bude ve zpracování jedné z hvězd současné světové opery, španělského režiséra Calixta Bieita. Závěrečný program vzdá hold letošnímu jubilantovi Ludwigu van Beethovenovi. V podání uznávaného českého klavíristy Ivana Klánského zazní série Beethovenových variací a sonát, včetně slavné Appassionaty.

Prodej abonentních vstupenek bude probíhat od 15. 6. 2020 v pokladně Národního divadla, v pokladně České filharmonie v Rudolfinu nebo on-line na www.ceskafilharmonie.cz a www.narodni-divadlo.cz. Rezervace a informace přes zákaznický servis na adrese info@ceskafilharmonie.cz a telefonním čísle 227 059 227.

Koncerty

Tak copak vás zajímá?
Zavřít

Rozehrajte s námi další koncert

Podpořte nás
Zavřít
Tak copak vás zajímá?