Fotografie ilustrujicí událost Fašánek<br>Cinkylinky jeřabinky

Fašánek

Cinkylinky jeřabinky

Česká filharmonie

Poslední snopy svázali, nesou vám věnec obilí! Svištění kosy, vázání snopů, stavění panáků na poli – to vše ve spěchu, aby úrodu nezničila prudká letní bouřka.

Vzdělávací programy
Délka koncertu 1 hod 30 min
Program

Cyklus dílen vychází z tradičních lidových říkadel, písniček a tanců, z odkazu Pavla Jurkoviče a z přesvědčení, že lidová poezie je nadčasová, stále aktuální a přitom v sobě nese moudrost našich prababiček a pradědů. Její působivé zpracování vtáhne nejmenší školačky a školáky i jejich učitele. Společným motivem všech setkání je proutěný věnec, symbol času a věčnosti, který společně při každém setkání ozdobíme.

Interpreti

Každý díl workshopu tematicky propojuje hudebně-pohybové aktivity s aktuálním ročním obdobím. Lektorky Monika Václová a Kateřina Klementová také nabídnou učitelům didaktické materiály se zpracovanými návaznými aktivitami pro využití ve škole.

Fotografie ilustrujicí událost Fašánek<br>Cinkylinky jeřabinky
Rudolfinum — Sukova síň a další prostory Rudolfina
2. 10. 2020  pátek — 09.30
14. 10. 2020  středa — 09.30
16. 10. 2020  pátek — 09.30

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.: +420 227 059 227
E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. (v červenci a srpnu do 15.00 hod.).

Poslední snopy svázali, nesou vám věnec obilí! Svištění kosy, vázání snopů, stavění panáků na poli – to vše ve spěchu, aby úrodu nezničila prudká letní bouřka. A úleva, když se obilí dostalo včas pod střechu. Po vší té těžké a namáhavé práci pak následovala oslava, dožínky. Během prvního setkání rozhýbeme všechny kosti v těle, zahrajeme si na zlaté klasy obilí i na to, jak z nich sedláci dostávali zrno.