Fotografie ilustrujicí událost Česká filharmonie<br>David Robertson

Česká filharmonie

David Robertson

Česká filharmonie

Mezi řadou objednávek České filharmonie od českých a zahraničních autorů bylo i nové dílo Miloše Orsona Štědroně. Přáli jsme si dát příležitost k sólovému vystoupení některému z hráčů orchestru. Když autor skladbu odevzdal, potěšila nás hned v dvojím smyslu.

Program

Igor Stravinskij
Symfonie pro dechové nástroje

Maurice Ravel
Koncert pro klavír levou rukou D dur

Miloš Orson Štědroň
Bimetal – Koncert pro dva trombony a orchestr (světová premiéra)

George Gershwin
Američan v Paříži

Interpreti

Ivo Kahánek klavír

Lukáš Moťka trombon

Robert Kozánek trombon

David Robertson dirigent

Česká filharmonie

Fotografie ilustrujicí událost Česká filharmonie<br>David Robertson
Rudolfinum — Dvořákova síň
18. 3. 2021  čtvrtek — 10.00 Generální zkouška
Nelze objednat online
18. 3. 2021  čtvrtek — 19.30
Nelze objednat online
19. 3. 2021  pátek — 19.30
Nelze objednat online
20. 3. 2021  sobota — 15.00
Nelze objednat online

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.: +420 778 532 539

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. (v červenci a srpnu do 15.00 hod.).

Mezi řadou objednávek České filharmonie od českých a zahraničních autorů bylo i nové dílo Miloše Orsona Štědroně. Přáli jsme si dát příležitost k sólovému vystoupení některému z hráčů orchestru. Když autor skladbu odevzdal, potěšila nás hned v dvojím smyslu. Nejprve zapojením dvou sólistů místo jednoho a také nápadem předvést širokou paletu interpretačních dovedností obou našich prvních hráčů na trombon, Roberta Kozánka a Lukáše Moťky.

David Robertson patří k nemnoha světovým dirigentům, kteří jsou ochotni věnovat ve svém obvykle po okraj naplněném rozvrhu drahocenný čas nastudování úplně nového díla. Jeho bohatá zkušenost se soudobou hudbou, znalost díla Oliviera Messiaena i vedení souboru Ensemble Intercontemporain, učinila z Robertsona mimořádně všestranného a vyhledávaného umělce. S Českou filharmonií vystupuje v posledních sezonách pravidelně a jeho programy se vždy vyznačují nápaditou dramaturgií. Štědroňovu novinku umístil Robertson do sousedství Gershwinovy populární a zvukomalebné skladby Američan v Paříži a úvod večera svěřil dechové sekci České filharmonie. Jako sólistu pro Ravelův Klavírní koncert D dur si pozval českého pianistu Ivo Kahánka, jehož slyšel na nahrávce Dvořáka a Martinů s Jakubem Hrůšou a Bamberskými symfoniky. Můžete se tedy těšit na české sólistické obsazení v mezinárodním programu, jehož spojujícím prvkem je zvuková barevnost a nápadité využití efektů, které nabízí moderní orchestr.