R13 / Obrázky z výstavy • Symfonický orchestr Českého rozhlasu

Michail Ivanovič Glinka
Ruslan a Ludmila, předehra k opeře

Dmitrij Šostakovič
Koncert pro violoncello a orchestr č. 2, op. 126

Modest Petrovič Musorgskij
Obrázky z výstavy

Petr Popelka dirigent
Daniel Müller-Schott violoncello

Fotografie ilustrujicí událost R13 / Obrázky z výstavy • Symfonický orchestr Českého rozhlasu

Informace ke vstupenkám a kontakty

Jednotlivé vstupenky na koncerty konané v Rudolfinu jsou v prodeji v pokladně České filharmonie (po-pá 10.00-18.00 hod., červenec-srpen 10.00-15.00 hod.) od 13. června 2022. Online jsou vstupenky dostupné v síti goout.cz.

Závěrečný koncert sezony bude patřit ruské hudbě. Otevře jej předehra k opeře Ruslan a Ludmila, kterou podle Puškinovy pohád­kové poémy z doby bájných bohatýrů napsal romantik Michail Ivanovič Glinka. Následně se k rozhlasovým symfonikům připojí jeden z nejlepších violoncellistů současnosti Daniel Müller‑Schott a provede s nimi potemnělý i groteskní druhý violoncellový koncert, který Dmitrij Šostakovič napsal pro svého krajana, virtuose Mstislava Rostropoviče. Celý večer i sezonu šéfdirigent Petr Popelka zakončí po­pulárními Obrázky z výstavy Modesta Petro­viče Musorgského v nadčasové instrumentaci Maurice Ravela.