Fotografie ilustrujicí stránku  Ilustrační foto

Dynamický klub


Věděli jste, že nemusíte ovládat žádný hudební nástroj, a přesto hrát v České filharmonii? Rádi byste se stali součástí filharmonického příběhu a hráli svůj part v rozvoji a budoucnosti prvního českého orchestru? Pak vás zveme do Dynamického klubu, kde se potkáte nejen s našimi dalšími dárci a podporovateli, ale i s hudebníky a filharmonickým týmem.

Bez štědrosti a přízně svých mecenášů se neobejde žádný velký světový orchestr. Právě osobních darů si obzvláště vážíme. Vyjadřujete jimi přesvědčení, že naše úsilí má smysl, a motivujete nás mířit stále výš. Každý váš dar je dalším tónem, který rozvine akord České filharmonie.

Nesmírně si vážíme vlny podpory, která nás zaplavila v souvislosti s koronavirovou pandemií v letech 2020 a 2021. Během pár měsíců se počet členů Dynamického klubu zdvojnásobil. Děkujeme.

Pojďte to s námi rozehrát i vy!

Co pro nás znamená vaše důvěra a štědrost?

Česká filharmonie má již nyní ve světě zvuk. Těch posledních pár stupínků, které nás dělí od špičky mezi evropskými a světovými orchestry, bychom rádi vystoupali spolu s vámi. Renomé nejlepších orchestrů stojí na spolupráci s hvězdnými dirigenty a sólisty, pozvání do slavných koncertních síní, zapojení v domácí komunitě a skvělém týmu, který za hudebníky stojí.

Spolu s vámi proto budeme do pražského Rudolfina zvát světové hvězdy a častěji přijímat pozvání na známá koncertní pódia. Budeme šířit lásku k hudbě mezi dětmi a mladými lidmi, věnovat se komunitním hudebním projektům a vzdělávacím pořadům. Zaměříme se na propagaci v zahraničí, pravidelné živé přenosy koncertů z Rudolfina a na růst filharmonického týmu.

Jak Dynamický klub funguje?

Klubové členství má šest úrovní. Čtyři z nich jsou pojmenované podle termínů z dynamické hudební škály – v příběhu České filharmonie tak můžete hrát jemné piano, zvučné mezzoforte, výrazné forte nebo bouřlivé fortissimo. Ty dvě nejvyšší, Maestro Circle a Dvořák Circle, odrážejí hudební mistrovství a dvořákovskou tradici České filharmonie.

Členové našeho dárcovského klubu jsou součástí filharmonické rodiny. Je důležité, abyste se u nás cítili co nejlépe. Vždy si můžete být jistí individuálním přístupem, otevřeností ve všem, co budete potřebovat a co vás bude zajímat.

Rádi vám vystavíme potvrzení o daru, které budete moct uplatnit v daňovém přiznání.

Jak nám vaše dary pomáhají a co pro vás chystáme my?

Piano (1 500+)

Díky vašemu daru budeme moct nechat navrhnout a vytisknout plakát k filharmonickému koncertu, uspořádat preludium před abonentním koncertem, pořídit letenku pro violoncello sólisty na turné, naladit klavír před koncertem nebo si zapůjčit notový materiál na uvedení klasicistní skladby.

My vám budeme každý měsíc posílat zprávu o tom, co se zrovna ve filharmonii děje, umožníme vám přednostní rezervaci vstupenek na mimořádné koncerty nadcházející sezony (1 týden před začátkem předprodeje) a pozveme vás na každoroční setkání členů Dynamického klubu v Rudolfinu.

Mezzoforte (10 000+)

Díky vašemu daru budeme moc zajistit pořadatelskou službu na koncert ve Dvořákově síni, nechat ušít koncertní frak, vyřídit doklady pro vývoz nástrojů na zahraniční turné nebo přestěhovat nástroje na tradiční open air koncert na Hradčanském náměstí.

My vám budeme každý měsíc posílat zprávu o tom, co se zrovna ve filharmonii děje, umožníme vám přednostní rezervaci vstupenek na mimořádné koncerty nadcházející sezony (2 týdny před začátkem předprodeje), pozveme vás na každoroční setkání členů Dynamického klubu v Rudolfinu, ale také třeba na tradiční rudolfinské medobraní.

Forte (50 000+)

Díky vašemu daru si budeme moct zapůjčit notový materiál pro provedení symfonie chráněné autorskými právy, zaplatit roční stipendium a konzultace členovi Orchestrální akademie nebo zajistit kustody na celou sezonu Českého spolku pro komorní hudbu.

My vám budeme každý měsíc posílat zprávu o tom, co se zrovna ve filharmonii děje, umožníme vám přednostní rezervaci vstupenek na mimořádné koncerty nadcházející sezony (3 týdny před začátkem předprodeje), pozveme vás na každoroční setkání členů Dynamického klubu v Rudolfinu, ale také třeba na tradiční rudolfinské medobraní nebo na neveřejnou zkoušku orchestru.

Fortissimo (100 000+)

Díky vašemu daru budeme moct uspořádat filharmonický koncert pro naše české posluchače mimo Prahu, pořídit vstupenky na celou sezonu, zapůjčit notový materiál na koncertní provedení opery nebo vymalovat stěnu za pódiem a varhanami Dvořákovy síně.

My vám budeme každý měsíc posílat zprávu o tom, co se zrovna ve filharmonii děje, umožníme vám přednostní rezervaci vstupenek na mimořádné koncerty nadcházející sezony (4 týdny před začátkem předprodeje), pozveme vás na každoroční setkání členů Dynamického klubu v Rudolfinu, ale také třeba na tradiční rudolfinské medobraní nebo na neveřejnou zkoušku orchestru a umožníme vám strávit koncert v našem Studiu Rudolfinum.

Maestro Circle (500 000+)

Díky vašemu daru budeme moct odbavit živý přenos koncertu z Rudolfina pro posluchače na celém světě, financovat jednu orchestrální audionahrávku, zabezpečit vytápění v Rudolfinu na celý rok, zajistit kamionovou přepravu nástrojů na evropském turné nebo charterový let pro orchestr, pokud nemůžeme využít běžnou linku.

My vám budeme každý měsíc posílat zprávu o tom, co se zrovna ve filharmonii děje, umožníme vám přednostní rezervaci vstupenek na mimořádné koncerty nadcházející sezony (5 týdnů před začátkem předprodeje), pozveme vás na každoroční setkání členů Dynamického klubu v Rudolfinu, ale také třeba na tradiční rudolfinské medobraní nebo na neveřejnou zkoušku orchestru, umožníme vám strávit koncert v našem Studiu Rudolfinum a setkat se s šéfdirigentem Semjonem Byčkovem.

Dvořák Circle (1 000 000+)

Díky vašemu daru budeme moct podpořit celoroční projekty Romano Dromu, umožnit filharmonikům rozvíjet se v rámci nového komorního cyklu, vytisknout programové katalogy na sezonu, uhradit úklid Rudolfina během celého roku, vyslat filharmonii na kratší evropský zájezd nebo zajistit letecké cargo pro nástroje na světovém turné.

My vám budeme každý měsíc posílat zprávu o tom, co se zrovna ve filharmonii děje, umožníme vám přednostní rezervaci vstupenek na mimořádné koncerty nadcházející sezony (6 týdnů před začátkem předprodeje), pozveme vás na každoroční setkání členů Dynamického klubu v Rudolfinu, ale také třeba na tradiční rudolfinské medobraní nebo na neveřejnou zkoušku orchestru, umožníme vám strávit koncert v našem Studiu Rudolfinum a setkat se s šéfdirigentem Semjonem Byčkovem či strávit část zkoušky přímo na podiu mezi hudebníky.

Jak se stát členem?

Každý zájemce o členství v Dynamickém klubu má v České filharmonii otevřené dveře. 

Stačí zaslat e-mail na adresu klub(zavinac)ceskafilharmonie.cz nebo zatelefonovat na číslo +420 731 881 690. Ráda se vám bude věnovat Kateřina Tichá.

Napište nám

V Dynamickém klubu nám filharmonický příběh pomáhají psát:

Atelier Tsunami, s.r.o., Barbora Beňová, Alexandra Brabcová, Jana Bulenová, Lenka Burgerová, Gabriela a Tomáš Cihlářovi, Eva Cikhartová, Hana Dvořáková, Jan Fadrný, Nicole van Gils, Martina Hájková, Ivana Hauth, Miluše Hendriksen, Alena Javůrková, Simon Gareth Jones, Ivana Juráňová, Alexandr Kadavý, Zdenek Kaplan, Markéta Kicserová Hájková, Jakub Kocmánek a Tomáš Hůlka, Jitka a Rostislav Jurkovi, Kateřina Komedová, Zdeňka Kopečná, Alice Křížová, Josef Kučera, Martin Kučera, Rostislav Kuneš, Jan Lorman, David Manych, Jana Margoldová, Martin Mík, Eva Nováková, Tamara Ottová, Eva Pauknerová, Hana Pavlištová, PRK Partners, Ivana a Tomáš Podivínských, Radka Pušová, Jiří Rejhon, Martin Říha, Jarmila Seifertová, Tom Schrecker, Jiří Smolík, Anna a Valentin Stroyakovski, Zbyněk Svoboda, David Šilar, Zbyněk Škvára, Anička, Martin a Marie Štěpánkovi, Věra Štěpánková, Pavel Šťastný, Jan Tauber, rodina Tichých, Dagmar a Petr Tomáškovi, Michael Trask, Eva a Dalibor Turečkovi, Marcela Ullmannová, Jitka Urbánková, Zuzana Vittvarová, Daniel Josef Vjačka, Petr Vyroubal, Aleš Zlámal

Děkujeme.

Tak copak vás zajímá?
Zavřít

Rozehrajte s námi další koncert

Podpořte nás
Zavřít
Tak copak vás zajímá?