Fotografie ilustrujicí stránku  Belfiato Quintet Josef Bohuslav Foerster & současníci

Josef Bohuslav Foerster & současníci • Belfiato Quintet


Ostatní pořadatelé

Koncert řady Klasika o čtvrté

Délka programu 1 hod 45 min

Program

Leoš Janáček, arr. Jaroslav Pelikán
Suita z opery Liška Bystrouška

Josef Bohuslav Foerster
Dechový kvintet op. 95

Carl Nielsen
Dechový kvintet op. 43

Účinkující

Belfiato Quintet
Oto Reiprich flétna
Jan Souček hoboj
Jiří Javůrek klarinet
Jan Hudeček fagot
Kateřina Javůrková lesní roh

Fotografie ilustrujicí událost Josef Bohuslav Foerster & současníci Belfiato Quintet

Rudolfinum — Sukova síň

10. 10. 2021  neděle 16.00
Nelze objednat online

Koncert je v prodeji v pokladně ČF v Rudolfinu a online v síti colosseumticket. Poklady jsou otevřené ve všední dny od 10.00 do 18.00 hodin.

Koncert je v prodeji v pokladně ČF v Rudolfinu a online v síti colosseumticket. Poklady jsou otevřené ve všední dny od 10.00 do 18.00 hodin.

Komorní soubor Belfiato Quintet vznikl v roce 2005 a tvoří ho absolventi hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze. Soubor studoval na Pražské konzervatoři u Ondřeje Roskovce (Česká filharmonie, Afflatus Quintet), dále na HAMU ve třídě Štěpána Koutníka a spolupracoval s prof. Gottfriedem Pokorným (Universität für Musik und Darstellende Kunst Wien).

Členové kvintetu jsou hráči předních orchestrů (Česká filharmonie, Orchestr Národního divadla, PKF - Prague Philharmonia). Získali také ocenění na mezinárodních interpretačních soutěžích, např. na soutěži ARD v Mnichově, Pražském Jaru a Concertinu Praga. Belfiato Quintet je držitelem 1. ceny ze soutěže Antonína Rejchy na festivalu v rakouském Semmeringu. V roce 2011 získal soubor na mezinárodní soutěži dechových kvintet "Henri Tomasi" v Marseille 3. cenu (Francie) společně s cenou za nejlepší provedení Tomasiho skladby.

Soubor vystupuje pravidelně v Čechách a v zahraničí. Představil se například v koncertní sezoně České filharmonie, Českého spolku pro komorní hudbu a komorních cyklech Symfonického orchestru hl.m. Prahy FOK, PKF - Prague Philharmonia a Komorní filharmonie Pardubice. Spolupracoval s Českou televizí a Českým rozhlasem. Na festivalu Pražské Jaro 2014 vystoupil Belfiato Quintet v recitálu s programem skladeb českých autorů. S českým repertoárem se dále představil např. v komorním cyklu Symfonického orchestru polského rozhlasu v Katowicích, na Českém velvyslanectví v Londýně a turné v Japonsku. V poslední době vystoupil např. na významném festivalu Radio France Occitanie Montpellier, v komorní řadě Elbphilharmonie v Hamburku, nebo na festivalu Smetanova Litomyšl.

V roce 2017 vydal soubor Belfiato Quintet svojí debutovou desku u labelu Supraphon: Foerster, Haas, Janáček: Music for Wind Instruments. Album sklidilo velmi kladné kritiky v odborném mezinárodním tisku. Následovalo velmi úspěšné album Antonín Rejcha: Wind Quintets, které vyšlo v roce 2019 opět u labelu Supraphon. Za provedení Rejchových kvintetů na svém albu získalo Belfiato cenu Classic Prague Awards v kategorii "Komorní výkon" za rok 2019.

www.klasikaoctvrte.cz

Tak copak vás zajímá?
Zavřít

Rozehrajte s námi další koncert

Podpořte nás
Zavřít
Tak copak vás zajímá?