Fotografie ilustrujicí událost Fašánek <br>Ene, bene, cukr, kňoura

Fašánek

Ene, bene, cukr, kňoura

Česká filharmonie

Reksum, kandr, cinka, bzinka – masopustní citoslovce přímo vybízejí ke skokům na schodech vedoucích do Rudolfina! Připravíme masopustní průvod a k velkému překvapení všech zaměstnanců České filharmonie ho provedeme zákoutími budovy. Výrazné barvy oblečení i výstřední doplňky vítány!

Vzdělávací programy
Délka koncertu 1 hod 30 min
Program

Cyklus dílen vychází z tradičních lidových říkadel, písniček a tanců, z odkazu Pavla Jurkoviče a z přesvědčení, že lidová poezie je nadčasová, stále aktuální a přitom v sobě nese moudrost našich prababiček a pradědů. Její působivé zpracování vtáhne nejmenší školačky a školáky i jejich učitele. Společným motivem všech setkání je proutěný věnec, symbol času a věčnosti, který společně při každém setkání ozdobíme.

Interpreti

Každý díl workshopu tematicky propojuje hudebně-pohybové aktivity s aktuálním ročním obdobím. Lektorky Monika Václová a Kateřina Klementová také nabídnou učitelům didaktické materiály se zpracovanými návaznými aktivitami pro využití ve škole.

Fotografie ilustrujicí událost Fašánek <br>Ene, bene, cukr, kňoura
Rudolfinum — Sukova síň a další prostory Rudolfina
12. 1. 2021  úterý — 09.30
13. 1. 2021  středa — 09.30
19. 1. 2021  úterý — 09.30

Rezervace vstupenek pro školy/školky na e-mailu: edu@ceskafilharmonie.cz

Cena 500 Kč (pouze abonmá) | Kapacita 40-50 dětí

Reksum, kandr, cinka, bzinka – masopustní citoslovce přímo vybízejí ke skokům na schodech vedoucích do Rudolfina! Připravíme masopustní průvod a k velkému překvapení všech zaměstnanců České filharmonie ho provedeme zákoutími budovy. Výrazné barvy oblečení i výstřední doplňky vítány!