K bilanci projektu patří devadesát koncertů v České republice i na Slovensku včetně vystoupení v rámci Open Air koncertu České filharmonie na Hradčanském náměstí pod taktovkou Jiřího Bělohlávka, úzká spolupráce s Marthou Issovou a Alicí Nellis, stovky workshopů, ale především ovlivněné životní příběhy desítek romských dětí a mladých lidí. Ti nacházejí vztah k vlastní kultuře, zažívají pocit skutečného sebevědomí a objevují jiné životní cesty, než které jsou před nimi narýsovány často negativními vnějšími okolnostmi.
Důležité je říci, že Romano drom není a v žádném případě nemá být jednostranný. Má otevírat vzájemné porozumění i z druhé strany. Pro všechny, kteří se s romskými dětmi setkávají, kteří je doprovázejí, spolupracují s nimi na workshopech, a díky tomu se mohou učit rozumět tomu, v čem vlastně spočívají specifické překážky dané sociálním vyloučením a společenským nepřijetím.
Romano drom jsme představili na koncertech a workshopech v severoirském Belfastu, vypravili jsme se na turné do Londýna. Vystoupili jsme na koncertech na české Smetanově Litomyšli a slovenské Pohodě. V letech 2019, 2021 a 2022 společně s dalšími hudebníky účinkovaly děti z Čhavorenge na koncertech k oslavě Mezinárodního dne Romů 8. dubna. Prostřednictvím České televize pořady zasáhly desetitisíce diváků.