Česká filharmonie • Open Air koncert


Rádi zakončujeme sezonu mimo Rudolfinum a pro opravdu velké publikum. Tyto dva atributy splňuje koncert pod širým nebem, který má své tradiční místo na Hradčanském náměstí. Tentokrát pro vás zahrajeme filmovou hudbu od velikánů Ennia Morriconeho, Johna Williamse a dalších.

Program

Program v jednání

Účinkující

Keith Lockhart dirigent

Česká filharmonie

Fotografie ilustrujicí událost Česká filharmonie Open Air koncert

Praha — Hradčanské náměstí


Vstup volný Informace ke vstupenkám a kontakty

Koncert se uskuteční na Hradčanském náměstí a je zdarma přístupný veřejnosti

Více informací podá zákaznický servis České filharmonie

Tel.: +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod.

Americký dirigent z nejpovolanějších, Keith Lockhart, k tradičně populárně laděnému koncertu dodává: „S nadšením vás opět zvu na koncert, který je každoročním dárkem České filharmonie domácímu publiku a návštěvníkům hlavního města České republiky. Mimořádnost dává celému večeru také jeho tradiční věnování milovanému šéfdirigentovi Jiřímu Bělohlávkovi. Moc se těším na další setkání se svojí českou hudební rodinou a na to, že budeme opět hrát uprostřed města, ve kterém odjakživa zněla skvělá hudba!“

Koncert je věnovaný bývalému šéfdirigentovi Jiřímu Bělohlávkovi.

Účinkující

Keith Lockhart  dirigent
Keith Lockhart

Keith Lockhart je dirigentem orchestru Boston Pops a uměleckým ředitelem Brevard Music Center v Severní Karolíně.

Dirigentem Boston Pops je již od roku 1995 a od té doby s orchestrem absolvoval téměř 2000 představení, 45 amerických turné do více než 150 měst a 4 mezinárodní turné. Společně také absolvovali 80 televizních pořadů a účinkovali na nejvýznamnějších sportovních událostech, jako jsou Super Bowl XXXVI nebo finále NBA (2008).

V letech 2010–2018 byl Keith Lockhart hlavním dirigentem BBC Concert Orchestra. Během svého působení absolvoval kritikou vřele přijatá severoamerická turné, každoroční vystoupení na The Proms a oslavy 60 let od vzniku orchestru v roce 2012. V červnu toho roku také vedl orchestr na slavnostním galakoncertu královny Alžběty II. (Diamond Jubilee Concert), který byl přenášen do celého světa.

Před svým působením v BBC Concert Orchestra byl Keith Lockhart 11 let hudebním ředitelem Utažského symfonického orchestru, který dirigoval například při televizním přenosu oratoria Hodie Vaughana Williamse nebo při zahájení zimních olympijských her v roce 2002.

Keith Lockhart dirigoval téměř všechny významné orchestry Severní Ameriky, a spolupracoval i s prestižními evropskými (Královský orchestr Concertgebouw, Londýnský symfonický orchestr, Česká filharmonie, Vídeňský rozhlasový orchestr ad.), asijskými (Hongkongská filharmonie, Tokijský orchestr NHK Symphony) i australskými orchestry (Melbournský symfonický orchestr). V roli operního dirigenta se představil například v Atlantské, Washingtonské, Bostonské nebo Utažské opeře.

Narodil se v Poughkeepsie (ve státě New York) a své hudební vzdělání započal v sedmi letech hrou na klavír. Absolvoval Furman University (obory němčina a hra na klavír) a Carnegie Mellon University (dirigování). Je držitelem čestných doktorátů mj. z Boston Conservatory, Boston University nebo Northeastern University a také několika cen jako Bob Hope Patriot Award (2006) a nejvyššího kulturního ocenění státu Massachusetts, Commonwealth Award (2017).

To nejlepší z Rudolfina


5x do roka přímo do vašeho e-mailu.
Přidejte se k 9500+ čtenářů.

Váš e-mail je u nás v bezpečí. Odhlášení na jeden klik.

Zavřít
Tak copak vás zajímá?