R9 / Bavouzet hraje Ravela • Symfonický orchestr Českého rozhlasu

Setkání s umělci před koncertem Rudolfinum | Talichův salonek | 1. patro | 18.30–19.15 hodin

Arvo Pärt
Silhouette, hommage à Gustave Eiffel

Maurice Ravel
Koncert pro klavír a orchestr G dur

Ernest Chausson
Symfonie B dur, op. 20

Robert Jindra dirigent
Jean-Efflam Bavouzet klavír

Fotografie ilustrujicí událost R9 / Bavouzet hraje Ravela • Symfonický orchestr Českého rozhlasu

Generální zkouška
Informace ke vstupenkám a kontakty

Jednotlivé vstupenky na koncerty konané v Rudolfinu jsou v prodeji v pokladně České filharmonie (po-pá 10.00-18.00 hod., červenec-srpen 10.00-15.00 hod.) od 13. června 2022. Online jsou vstupenky dostupné v síti goout.cz.

Francii bude patřit březnový koncert hlav­ního hostujícího dirigenta Roberta Jindry. Zahájí jej pocta architektovi Gustavu Eiffe­lovi ve valčíkovém rytmu, pro kterou se jeden z nejslavnějších žijících skladatelů, Estonec Arvo Pärt, inspiroval architektonickými plány ikonické Eiffelovky. Ke klavíru pak usedne francouzský klavírista Jean‑Efflam Bavouzet a přednese Ravelův Koncert pro klavír a or­chestr s půvabnou valčíkovou střední větou. Druhá polovina programu přinese jedinou symfonii francouzského romantického autora Ernesta Chaussona, blízkého přítele Clauda Debussyho, známého především jako autora písní, jehož osud se předčasně uzavřel tragic­kým pádem z kola.