Koncertní řady

Ve 122. sezoně tradičně nabízíme dvě večerní řady A a B po sedmi koncertech vždy ve třech dnech (středa, čtvrtek a pátek) a sobotní odpolední řadu O se čtyřmi koncerty. K významným příležitostem jsou připraveny mimořádné koncerty, v předvánoční čas zazní každou neděli dva adventní koncerty. Zvláštní kategorií je abonentní řada Ladíme spolu, která spojuje dvě představení Národního divadla a dva koncerty České filharmonie. 

Abonentům předcházející koncertní sezony ČF rezervujeme jejich stávající místa do 30. června 2017. Abonmá zakoupené v sezoně 2016/2017 na prodejních místech colosseum ticket je nutné zakoupit opět na těchto prodejních místech. Takto zakoupené abonmá nelze vyzvednout v pokladně ČF v Rudolfinu

Katalog koncertní sezony 2017/2018

Abonentní řada
Abonentní řada

Cyklus A se nese ve znamení Martinů a Bernsteina, jejichž díla řídí mimo jiné Jakub Hrůša. Zajímavé srovnání nabízejí houslisté Vadim Gluzman, Isabelle Faust a Janine Jansen v koncertech Bernsteina, Berga a Sibelia.

Abonentní řada
Abonentní řada

Cyklus B nabídne houslisty Christiana Tetzlaffa, Josefa Špačka a Jana Mráčka, violoncellistku Alisu Weilerstein a klavíristy Yuju Wang, Behzoda Abduraimova a Kirilla Gersteina. V jejich podání zazní Beethoven, Brahms, Bruch, Dvořák, Prokofjev a Šostakovič.

Abonentní řada
Abonentní řada

V prvním odpoledním programu cyklu O se představí britští umělci Tamsin Waley-Cohen a Ben Gernon ve světové premiéře skladby Richarda Blackforda. Druhé odpoledne nás zavede do Asie s taiwanským vítězem Čajkovského soutěže v Moskvě a singapurským vítězem Mahlerovy soutěže v Bamberku.

Mimořádné koncerty
Mimořádné koncerty

Sestava mimořádných orchestrálních koncertů 122. sezony dodržuje tradiční skladbu dvou zahajovacích programů a Novoročního koncertu s předcházející Mimořádnou silvestrovskou generální zkouškou.

Adventní koncerty
Adventní koncerty

Adventní neděle se již tradičně stávají příležitostí k návštěvě odpoledních koncertů v Sukově síni. Vánočně a populárněji laděné programy předvedou komorní soubory filharmoniků, přičemž letošní sestava účinkujících je oproti předchozím rokům výrazněji obměněná.

Generální zkoušky
Generální zkoušky

Také 122. sezona nabízí osm nahlédnutí do filharmonické „kuchyně“ v podobě dopoledních veřejných generálních zkoušek, tedy konečných příprav programu na večerní provedení.

Filharmonici na pokračování
Filharmonici na pokračování

Skvělá příležitost poznat postupně mnohé nástroje symfonického orchestru a spolu s nimi i hráče České filharmonie a jejich hosty. V nové sezoně s jedním koncertem navíc. Všemi koncerty ve Dvořákově síni provází Klára Boudalová. Program doporučujeme pro děti od 5 do 10 let. Délka programu 50–60 minut. Předvánoční koncert s anděly na výsostech se bude konat v sobotu. Ke koncertům 28. ledna, 22. dubna a 17. června 2018 nabízíme doprovodné workshopy pro rodiče s dětmi. Více informací najdete v detailu jednotlivých akcí a v informacích o vstupenkách. Abonentům sezony 2016/2017 rezervujeme jejich místa do 30. 6. 2017, místa jsou automaticky rezervována za plnou cenu, je třeba znovu si nastavit dětskou slevu.

Čtyři kroky do nového světa
Čtyři kroky do nového světa

Všem posluchačům, kteří se chtějí o hudbě dozvědět víc, nabízíme tuto novou abonentní řadu. Zahrnuje komentované večerní koncerty, jejichž prostřednictvím se setkáte s nádhernými vokálně instrumentálními díly.

Ladíme spolu
Ladíme spolu

Abonmá je opět sestaveno z těch nejlepších titulů obou našich sezon. Za Českou filharmonii je to zahajovací koncert se světovým houslistou Leonidem Kavakosem v roli sólisty Šostakovičova koncertu a mladou českou pěvkyní Martou Reichelovou v sólovém partu Mahlerovy 4. symfonie. Druhou filharmonickou položkou je oblíbená Zkouška orchestru s Markem Ebenem. Národní divadlo zve na dvě opery do své historické budovy. Na úspěšnou inscenaci Dvořákovy Rusalky s bonusem v podobě výjimečného hostování dirigentky Keri-Lynn Wilson. A na Belliniho hudební drama Norma, zpracovávající antický příběh tajného manželství galské kněžky s římským prokonzulem, jeden z pilířů italského bel canta, který pro Národní divadlo připravil mladý japonský režisér Tomo Sugao. Prodej abonmá bude probíhat do 9. července 2017, a to v pokladně České filharmonie v Rudolfinu, v pokladně Národního divadla nebo online.

Stáhněte si katalog 122. sezony ČF

Kompletní program sezony 2017/2018 najdete nejen na webu, ale také v katalogu. Jeho pdf verzi si můžete stáhnout do svého počítače.