Koncertní řady

Ve 121. sezoně tradičně nabízíme dvě večerní řady A a B po sedmi koncertech vždy ve třech dnech (středa, čtvrtek a pátek) a sobotní odpolední řadu O se čtyřmi koncerty. K významným příležitostem jsou připraveny mimořádné koncerty, v předvánoční čas zazní každou neděli dva adventní koncerty. Zvláštní kategorií je abonentní řada Ladíme spolu, která spojuje dvě představení Národního divadla a dva koncerty České filharmonie.

Katalog koncertní sezony 2016/2017

Abonentní řada
Abonentní řada

V cyklu A jsme pro Vás přichystali dvě ikonická díla 20. století, Messiaenovu Turangalîlu a Gilgameše Bohuslava Martinů. S nimi uslyšíte slavné symfonie – Haydnův „Zázrak“, Mendelssohnovu Reformační, ale také Beethovenův Třetí klavírní koncert a Čajkovského Koncert b moll.

Abonentní řada
Abonentní řada

Cyklus B bychom mohli bez nadsázky nazvat festivalovou přehlídkou symfonií. Uslyšíte Čajkovského Manfreda, Dvořákovu Osmou, Berliozovu Fantastickou, Mahlerovu i Sibeliovu Pátou, Druhou symfonii Martinů a Janáčkovu Sinfoniettu. Můžete se těšit na klavíristky Katiu Buniatišvili a sestry Labèquovy, houslovou hvězdu Nikolaje Znaidera a skvělého hornistu Radka Baboráka. Čeká Vás také reprezentativní výběr světových pěvců: Christiane Karg, Anu Komsi a Adam Plachetka v dílech Strausse, Sibelia a Schuberta.

Abonentní řada
Abonentní řada

V cyklu O – „Objevy“ – dokončíme přehlídku Beethovenových symfonií a můžete se těšit i na vánoční program s houslistou Janem Mráčkem. Čeká Vás mladý Venezuelan Manuel López-Gómez, zralý německý dirigent a violoncellista Michael Sanderling, mladičký Australan Daniel Smith a bratr slavné violoncellistky Alisy, Američan Joshua Weilerstein. Sólově se představí harfistka České filharmonie Jana Boušková, klavírista Denis Kožuchin, vítěz soutěže Královny Alžběty, a rumunský violoncellista Andrei Ionita, laureát Čajkovského soutěže v Moskvě.

Adventní koncerty
Adventní koncerty

Adventní neděle se již tradičně stávají příležitostí k návštěvě odpoledních koncertů v Sukově síni. Letos o to slavnostnější, že komorní sál Rudolfina je po rozsáhlé rekonstrukci, která mu dodala lesk i kvalitnější akustické podmínky. Uslyšíte komorní uskupení filharmoniků, z nichž některá účinkují na adventních koncertech pravidelně a jiná se zde objevují poprvé. Jako sedmý adventní koncert a vyvrcholení celé řady je zařazen orchestrální program ve Dvořákově síni s vánočně laděnými skladbami (jde o opakování sobotního koncertu O1).

Generální zkoušky
Generální zkoušky

Do 121. sezony jsme zařadili opět osm veřejných generálních zkoušek. Těší nás zájem posluchačů o tento polokoncertní formát, na němž mohou návštěvníci nahlédnout do filharmonické „kuchyně“, tedy do konečných příprav večerního programu. Veřejné generální zkoušky jsou v tuto chvíli zcela vyprodané. Vstupenky, které si nevyzvednou skupiny, budou uvolněny do prodeje pro jednotlivce vždy od 15. dne v měsíci, který dané generální zkoušce/generálním zkouškám předchází. Vstupenky bude možné od tohoto dne zakoupit od 10.00 hod., a to jak v pokladně ČF v Rudolfinu (pouze v její provozní době), tak online. Vstupenky si můžete rezervovat také na zákaznickém servisu ČF (pouze v jeho provozní době).

Mimořádné koncerty
Mimořádné koncerty

Čtyři vystoupení, dva programy – tak vypadají mimořádné koncerty 121. sezony. Po výroční sezoně nabité příležitostnými koncerty různého formátu to může vypadat chudě, ale ani zde nerozhoduje kvantita. Jejich mimořádnost tkví v dramaturgicky pečlivě připravených programech a špičkových sólistech. Hvězdy, jako jsou Joshua Bell nebo Olga Pereťjaťko, neslyšíme v Praze často. Všechny mimořádné koncerty připraví šéfdirigent Jiří Bělohlávek a máte se vskutku na co těšit.

Filharmonici na pokračování
Filharmonici na pokračování

Filharmonici na pokračování aneb Cesta tam a zase zpátky... Pět (nejen) hudebních výletů do dalekých krajů, dávné historie i pohádkových příběhů. Jedinečná příležitost poznat postupně všemožné nástroje orchestru a spolu s nimi i hráče České filharmonie. A to přímo ve Dvořákově síni Rudolfina. Program doporučujeme pro děti od 5 do 10 let.

Zahrajte si s kvartety (dopolední)
Zahrajte si s kvartety (dopolední)

Zahrajte si s kvartety aneb filharmonici tentokrát úplně zblízka... Nový, unikátní cyklus workshopů pro rodiče s dětmi. Tři setkání s hudebníky České filharmonie, vždy od 10.00 hod. V menších skupinách. Hravě a interaktivně. Cyklus nabízíme jako abonentní, lze zakoupit i vstupenky na jednotlivé workshopy. Pro děti platí 50 % sleva na abonmá i na jednotlivé vstupenky. Program doporučujeme pro děti od 6 do 8 let. Vstup mladším dětem bohužel nemůžeme na workshop umožnit. Vstupenky jsou nečíslované, praktické informace o workshopech najdete v popisku jednotlivých akcí.

Zahrajte si s kvartety (odpolední)
Zahrajte si s kvartety (odpolední)

Zahrajte si s kvartety aneb filharmonici tentokrát úplně zblízka... Nový, unikátní cyklus workshopů pro rodiče s dětmi. Tři setkání s hudebníky České filharmonie, vždy od 14.00 hod. V menších skupinách. Hravě a interaktivně. Cyklus nabízíme jako abonentní, lze zakoupit i vstupenky na jednotlivé workshopy. Pro děti platí 50 % sleva na abonmá i na jednotlivé vstupenky. Program doporučujeme pro děti od 6 do 8 let. Vstup mladším dětem bohužel nemůžeme na workshop umožnit. Vstupenky jsou nečíslované, praktické informace o workshopech najdete v popisku jednotlivých akcí.

Ladíme spolu
Ladíme spolu

Do společného abonmá s Národním divadlem jsme zařadili dva koncerty pod taktovkou šéfdirigenta České filharmonie Jiřího Bělohlávka a dva atraktivní tituly italské a německé opery 19. století z chystaného repertoáru naší první scény. Ceny abonmá: 4980, 3780, 2090 a 600 Kč (vozíčkářská místa).