Vladimir Jurowski

V životopisu Vladimira Jurowského najdeme taková tělesa jako Royal Concertgebouw Orchestra Amsterdam, Staatskapelle Dresden, Cleveland Orchestra, Chicago Symphony Orchestra a také Berlínské i Vídeňské filharmoniky. Jako operní dirigent vystupoval na Salcburském festivalu, v newyorské Metropolitní opeře, v Bavorské státní opeře nebo v italské La Scale.

Koncert z řady B
Generální zkouška
Rudolfinum — Dvořákova síň

Rudolfinum

Česká republika Praha 1 Alšovo nábřeží 12 110 00
st 22. 11. 2017 / 10.00 / Generální zkouška
st 22. 11. 2017 / 19.30
čt 23. 11. 2017 / 19.30
24. 11. 2017 / 19.30

Informace ke vstupenkám a kontakty

Více o vstupenkách

Zákaznický servis České filharmonie

Tel.:  +420 227 059 227

E-mail: info@ceskafilharmonie.cz

Zákaznický servis je pro vás k dispozici v pracovní dny od 9.00 do 18.00 hod. V červenci a srpnu do 15.00 hod.)

Vladimira Jurowského jsme poprvé viděli dirigovat před pěti lety v Londýně a byl to fascinující zážitek. Od počátku bylo zřejmé, že půjde o jednoho z nejzajímavějších dirigentů své generace. Jeho otec, Michail Jurowski, je sám vynikajícím dirigentem a kariéra Vladimira Jurowského od našeho setkání v roce 2012 strmě stoupá. V současné době je designovaným šéfdirigentem RSO Berlin, hlavním hostujícím dirigentem London Philharmonic a uměleckým ředitelem Státního akademického orchestru v Moskvě.

Vždycky nás potěší, když zahraniční umělec projeví hlubší znalost českého kulturního prostředí. Proto jsme měli radost, že Vladimir Jurowski přišel sám s návrhem provést v Praze Malou mořskou vílu Alexandera Zemlinského. Zemlinsky se výrazně zapsal do kulturního života Prahy jako hudební ředitel Nového německého divadla v letech 1911–1927 a jako dirigent spolupracoval i s Českou filharmonií. Program zahájí slavný Brahmsův Houslový koncert v podání Christiana Tetzlaffa, který se Brahmsovým dílem zabývá celý život a natočil i jeho houslové sonáty a klavírní tria. Nedávné provedení Houslového koncertu se Simonem Rattlem z roku 2015 je k vidění v Digital Concert Hall Berlínských filharmoniků.

Preludia od 18.30 hod.
Středa: Západní salonek a levé respirium
Čtvrtek a pátek: Sukova síň