Výstava Jiří Bělohlávek 2012 – 2017

"Hudba je mi nejen světem, v němž se cítím bezpečně ukryt v náručí krásy, ale i milovanou profesí, díky níž mohu tento úžasný svět otevírat a zprostředkovávat druhým lidem."

Z projevu Jiřího Bělohlávka při příležitosti udělení čestného doktorátu AMU, únor 2016

Jiří Bělohlávek 2012 – 2017 Pět sezon (nejen) s Českou filharmonií

U příležitosti nedožitých 72. narozenin Jiřího Bělohlávka připravila Česká filharmonie výstavu Pět sezon (nejen) s Českou filharmonií, mapující poslední roky jeho profesionální kariéry, během nichž podruhé působil jako šéfdirigent a hudební ředitel prvního českého orchestru.

Výstava připomíná momenty širokého spektra jeho aktivit. Přibližuje Jiřího Bělohlávka nejen jako dirigenta, ale jako uměleckou osobnost, která dokázala obsáhnout rozličné hudební oblasti od podporování mladých talentů až po úspěšné propagování české hudby ve světě. Shlédneme v ní i střípky z  „nehudebního“ života Jiřího Bělohlávka – umělce, pro kterého se stala jeho profese i posláním.

Místo konání: dvorana Rudolfina (vchod do Galerie Rudolfinum)

Termín: 28. března – 30. června 2018

Výstava je přístupná každý den s výjimkou pondělí, vstup je volný. Z technických důvodů bude výstava nepřístupná v těchto dnech: 9., 13., 15., 16., 17., 18., 19. a 24. června 2018.