Volná místa

Vedoucí oddělení koncertů a projektů v Praze

Popis pracovní pozice:

Odpovídá za přípravu a bezproblémový průběh koncertů a projektů České filharmonie s konáním v Praze.
Patří sem především:

  • koncerty orchestru Česká filharmonie v Rudolfinu
  • koncerty orchestru Česká filharmonie pro jiné pražské pořadatele
  • koncerty Českého spolku pro komorní hudbu
  • další projekty České filharmonie

 Pracovní náplň

  • vedení týmu pracovníků Oddělení koncertů a projektů v Praze
  • zodpovědnost za bezproblémový průběh jednotlivých koncertů a projektů
  • komunikace s orchestrem, zodpovědnost za přípravu pracovních plánů orchestru, dohled nad agendou spojenou s provozem orchestru
  • komunikace a práce s hostujícími dirigenty a sólisty
  • komunikace a práce s jinými pražskými pořadateli
  • tvorba rozpočtu a zodpovědnost za jeho dodržování
  • spolupráce a komunikace s ostatními odděleními České filharmonie
  • produkční dohled nad realizací jednotlivých koncertů a projektů

Požadavky:

  • VŠ vzdělání, výhodou vzdělání v oboru hudební management, případně v příbuzném oboru (management, hudební věda apod.)
  • velmi dobrá znalost klasické hudby a kulturního prostředí
  • plynulá znalost anglického jazyka (slovem i písmem). Znalost dalšího cizího jazyka výhodou.
  • aktivní a samostatný přístup ke svěřeným úkolům
  • organizační schopnosti
  • flexibilita, pečlivost a zodpovědnost
  • komunikativnost a příjemné vystupování
  • schopnost práce v týmu
  • dobrá znalost práce na PC
  • nástup v dubnu / květnu roku 2020
  • práce na plný úvazek

Nabízíme:

  • práce ve špičkové kulturní instituci
  • příjemné pracovní prostředí v historické budově Rudolfina
  • práci v mladém a přátelském kolektivu
  • finanční ohodnocení odpovídající možnostem příspěvkové organizace
  • 25 dní dovolené, stravenky, služební vstupenky, pracovní notebook a mobilní telefon

Strukturované životopisy spolu s motivačním dopisem zasílejte do 14. 2. 2020 na emailovou adresu: anna.moravcova(zavinac)ceskafilharmonie.cz.  První kolo konkurzů se uskuteční 20. a 21. února 2020.

Konkurz na místo 1. trubky

Videonahrávka k předvýběru:
Dle vlastního výběru skladba významného trubkového klasického repertoáru
(z období barokního až po 20. století) s klavírním nebo orchestrálním doprovodem,
která nejlépe reprezentuje vaše schopnosti (Youtube link)

Požadovaný konkurzní repertoár:

Skladba pro 1. kolo (anonymní)
a) J. Haydn: koncert Es dur - 1. a 2.věta - povinně na B trubku

b) party:
J. Suk: V nový život
N. R. Korsakov: Šeherezáda
A. Dvořák: Symfonie č.9 (Novosvětská)
I. Stravinskij: Petruška

Skladby pro 2. kolo (neanonymní):
c) skladba světového repertoáru 20. století dle vlastního výběru

d) party:
A. Dvořák: Symfonie č. 8
Slovanský tanec č. 4 F dur op. 46
a č. 1(9) H dur op. 72
B. Smetana: Valdštýnuv tábor
M. P. Musorgskij/M. Ravel: Obrázky z výstavy
M. Ravel: Klavírní koncert G dur
G. Mahler: Symfonie č. 5
B. Bartók: Koncert pro orchestr
D. Šostakovič: Symfonie č.1 a č.8
R. Strauss: Alpská symfonie
J. S. Bach: Vánoční oratorium

Party budou hrány v předepsaném pořadí.

Konkurzní řízení se uskuteční 10. února 2020.

Vyplňte, prosím, formulář přihlášky a zašlete se strukturovaným životopisem, fotografií, kopií dokladu o studiu
a odkazem na nahrávku na YouTube na adresu: konkurz(zavinac)ceskafilharmonie.cz

Uzávěrka přihlášek:
2. ledna 2020