Šéfdirigentem České filharmonie bude dalších šest let Jiří Bělohlávek

1. 1. 2017

„Vnímám a přijímám nabídku pokračování mé činnosti v čele orchestru České filharmonie jako výraz obecného uznání naší společné práce uplynulých čtyř let. Jsme všichni připraveni pokračovat v nastoupené náročné cestě, která objektivně přináší jasné výsledky a která je pro nás zdrojem každodenního tvůrčího vytržení. Jsme připraveni nést nadále onu velikou zodpovědnost vůči úžasnému bohatství hudby českých Mistrů a jakožto první instituce ve státě pečovat o tento odkaz ze všech sil,“ řekl Jiří Bělohlávek, který je šéfdirigentem a uměleckým ředitelem České filharmonie už čtyři sezony. Za tu dobu dokázal orchestr nejen stabilizovat, ale především ho přivedl na všechna důležitá světová pódia a uskutečnil s ním řadu oceňovaných nahrávek, naposledy Dvořákovy Slovanské tance.

„Dnešní prodloužení smlouvy s Jiřím Bělohlávkem považuji za zásadní pro zachování kontinuity umělecké práce České filharmonie. Domácí i mezinárodní renomé orchestru Jiří Bělohlávek výrazně pozvedl a podařilo se mu nastolit v orchestru příjemnou a tvůrčí atmosféru. Jsem přesvědčen, že spojení Česká filharmonie a Jiří Bělohlávek připraví našim českým i zahraničním posluchačům ještě řadu krásných hudebních zážitků,“ uvedl generální ředitel České filharmonie David Mareček, který ocenil mimořádně aktivní zapojení Jiřího Bělohlávka do koncertních, nahrávacích a edukačních aktivit prvního českého orchestru.

Svou radost z prodloužení smlouvy neskrýval ani ministr kultury Daniel Herman, který ve svém vzkazu uvedl: „Jsem upřímně potěšen tím, že také v dalším období bude v čele našeho nejvýznamnějšího symfonického orchestru stát pan Jiří Bělohlávek. Jeho umělecké kvality, mezinárodní renomé i jeho obdivuhodná osobnost jsou bezpečnou zárukou, že Česká filharmonie je a zůstává v těch nejlepších mistrovských rukou. Přeji mu v jeho práci mnoho zdaru.“

 

Pro více informací prosím kontaktujte:

Luděk Březina
PR manager
Česká filharmonie
+420 736 605 620
ludek.brezina@ceskafilharmonie.cz

To nejlepší z Rudolfina


5x do roka přímo do vašeho e-mailu.
Přidejte se k 9500+ čtenářů.

Váš e-mail je u nás v bezpečí. Odhlášení na jeden klik.

Zavřít
Tak copak vás zajímá?