V kůži... Bohuslava Martinů

Co nám mohou skladby prozradit o svých skladatelích, často o mimořádných hudebních velikánech? Lze z nich vyčíst, jak samotnému skladateli bylo nebo co ho inspirovalo? Jak viděl a slyšel svět své doby Bohuslav Martinů a jak by nám mohlo být na chvíli v jeho kůži? Objevování životních osudů skrze hudbu a naopak.

Workshop pro studenty SŠ

11+
Workshop
Délka programu 180 min

Úryvky dopisů, archivní fotografie, obsah starého kufru a další indicie umožní studentům objevit, že i světoznámý skladatel byl člověk s pochopitelnými obavami i radostmi, třeba z války, která dramaticky zasáhla do života mnoha umělců. Komu Martinů nejčastěji psal? Jak se mu žilo v Paříži 20. a 30. let? A jak zní hudba bývalého člena České filharmonie dnes v Rudolfinu?

Po tomto programu už Bohuslav Martinů nebude jménem z učebnice, ale stane se pro studenty odvážným hudebním experimentátorem, který neváhal napsat jazzový balet pro Hrnec, Utěrák, Kvedlačku, Pukličku a Smeták.

Provázet budou lektorky Dominika Prokopová a Eva Filipová.

Rudolfinum — Sukova síň 28. a 29. 11. 2017, 31. 5. a 12. 6. 2018

Praktické informace
  • Délka programu: 180 minut.
  • Kapacita: 20–30 studentů.
  • Cena vstupenky 150 Kč. Pedagogický doprovod má vstup zdarma.
  • Rezervace vstupenek pro školy na e-mailové adrese edu(zavinac)ceskafilharmonie.cz.
  • Dovolujeme si upozornit pedagogy a účastníky vzdělávacích koncertů a workshopů, že z vybraných programů jsou pořizovány fotografické a audiovizuální záznamy pro dokumentační a propagační účely ČF.
Kontakt