Rudolfínek

Hudební workshopy pro děti ve věku 4–6 (7) let s lektory Veronikou Lucassen (Žajdlíkovou) a Janem Kyjovským a s hudebníky České filharmonie. S harfistkou Janou Bouškovou, houslistkou Jitkou Kokšovou, hobojistou Vladislavem Borovkou, hráčem na bicí nástroje Pavlem Polívkou a se Sdružením hlubokých žesťů České filharmonie.

4–6 let
Workshop
Délka programu 50 min
Malé (nejen) hudební řádění
Malé (nejen) hudební řádění

září – říjen 2018

Jaké to je hrát (si) v Rudolfinu? Ne na schovávanou, ale třeba na orchestr? Kudy chodí na pódium hráči České filharmonie a jak hlasitý může být potlesk pro dirigenta? A jak se říká kouzelné hůlce, kterou drží dirigent v ruce? Jaké zvíře najdete ve výzdobě hlavního koncertního sálu? Jak to vypadá v prezidentském salonku? A jaká je ozvěna na balkónu? Pojďte si s námi malounko zařádit v různých částech Rudolfina.

Pelíšek plný bicích
Pelíšek plný bicích

říjen 2018

Staňte se kouzelnickými učedníky v bicím království, kde bydlí kouzelník Pavel Polívka. Každý se tam cítí v bezpečí jako v pelíšku, i když tam zrovna duní hromy, prší a kolem běhají splašení koně. Taky ale narazíme na zatoulané neposlušné tympány, šumění mořských vln, kukačky nebo pokojné stádo ovcí a krav. Protože všechny tyto zvuky – a ještě mnohem víc! – dovedou vytvořit bicí nástroje.

Hravá harfa
Hravá harfa

listopad – prosinec 2018

Kolik váží harfa? A kolik má strun? Kolik prstů při hře na ni potřebujete? Jestlipak víte, že tento královský nástroj umí vytvořit spoustu kouzelných zvuků? Naše harfistka Jana Boušková vás o tom přesvědčí. A ještě si za doprovodu harfy zatančíme na avignonském mostě!

Bystrý lišák Leoš
Bystrý lišák Leoš

únor – březen 2019

Proměňte se v bystrá liščata a rozběhněte se s námi k Táboru. Po cestě potkáme zpívající zvířátka a navštívíme Leoše Janáčka. O něm kolují zvěsti, že jeho hudba je pro děti složitá – ale vůbec to tak není! Přijďte se o  tom přesvědčit. Slibujeme, že se z vás nakonec stanou malí Leošci.

Hou, hou, housle jdou
Hou, hou, housle jdou

březen – květen 2019

Kolik strun mají housle? Čím se na ně hraje? A kolik zvířátek na nich dokážete najít? Kde mají kobylku? A krk? A kde duši? A bolí uši, když někdo hraje na housle hned vedle vás? A kde housle spí? To všechno velmi snadno zjistíme, zvlášť když je u toho houslistka Jitka Kokšová. A možná navštívíme i houslového doktora!

Ouška (h)oboje
Ouška (h)oboje

listopad 2018 a leden 2019

Víte, který nástroj musejí housle, basy, klarinety a všechny další v orchestru poslouchat, než začne koncert? Který ze všech nástrojů udává tón? Ano, je to hoboj… A víte, jak se jmenoval jeho pradědeček? Umíte pouze ušima rozluštit hudební hádanky? Jak dlouho dokáže hoboj syčet jako malá háďátka? Víte, že hobojisté musejí být i zruční „řezbáři“? Přijďte za námi a za hobojistou Vladislavem Borovkou.

Zvířátka a loupežníci v plechu
Zvířátka a loupežníci v plechu

březen 2019

Věděli jste, že některé nástroje jsou ze dřeva a jiné z plechu? A že těm plechovým se říká žesťové? A co se stane, když hráči na tyto nástroje vypadnou přední zoubky? A co se tak podívat na zoubek některým žesťům? Jak to zní, když se díváte na obrázky z pohádky Zvířátka a loupežníci a k tomu živě hraje hned několik žesťů? Nezbývá, než se přijít podívat.

Malý orffestr
Malý Orffestr

listopad 2018 a březen 2019

Přijďte si za námi vyzkoušet něco z bohatého arzenálu Orffových nástrojů. Jak vypadá doprovod písniček? A je důležitý dirigent? Jaký je rozdíl mezi zvonkohrou a xylofonem? A jak se správně drží paličky, když s nimi hrajete? Staňte se na 45 minut členy MALÉHO ORFFESTRU v České filharmonii.

Praktické informace
  • Délka programů: 45–50 minut.
  • Program je určený pro žáky mateřských a základních škol ve věku 4–6 (7) let, případně po domluvě i pro jednotlivce v doprovodu rodičů.
  • Kapacita jednoho workshopu je maximálně 25 dětí, programu Hou, hou, housle a Malý Orffestr pouze 20 dětí; workshop Zvířátka a loupežníci v plechu je až pro 50 dětí.
  • Cena vstupenky 100 Kč. Pedagogický doprovod má vstup zdarma.
  • Rezervace vstupenek na e-mailové adrese edu(zavinac)ceskafilharmonie.cz 
  • Programy Rudolfínek nabízíme také v angličtině.
  • Dovolujeme si upozornit pedagogy a účastníky vzdělávacích koncertů a workshopů, že z vybraných programů jsou pořizovány fotografické a audiovizuální záznamy pro dokumentační a propagační účely ČF.
Kontakt