Orchestr na kusy aneb Kdo se bojí, nesmí do kapely

Hudba je týmový sport. Stejně jako si fotbalista sám sobě gól nevstřelí, takový osamělý houslista toho také mnoho nesvede. Ale jak vlastně hudebnický „mančaft“ funguje? Kdo za koho a proti komu hraje? A co když je hudebníků tolik jako v celém orchestru? Objevte s námi taje nejrůznějších hudebních týmů, a to s nejlepšími z nejlepších – českou hudební reprezentací – s hudebníky České filharmonie a jejich hosty. Všemi koncerty ve Dvořákově síni provází Klára Boudalová.

7–10 let
Koncert
Délka programu 50–60 min
Okresní přebor s cimbálovou muzikou
Okresní přebor s cimbálovou muzikou

25. 9. 2018

Jak se hraje na českých vesnicích a jak zní hudební tým lidové hudby? Kde hraje „kontráš“? Co je to „přiznávka“? A co znamená, když se hraje „zhusta“?

Na andělských strunách
Na andělských strunách

10. 12. 2018

180 kilogramů – to je napětí strun, které musí vydržet housle. My budeme čelit napětíještě většímu: strun totiž bude víc. Na harfě. Dokážeme, že i s takovou zátěží se dá hrát andělská vánoční hudba. Na housle, violu, violoncello i harfu! S Rudolphin Ensemble Prague a Janou Bouškovou.

V komoře s Chambre Ensemble
V komoře s Chambre Ensemble

11. 1. 2019

Kde jinde totiž hrát hudbu komorní? Do soukromé komnaty (jinak též chambre séparée) vás vezmeme na hudební dostaveníčko jako za časů bohatých měšťanů. Zahrajeme hudbu k jídlu, pití i tanci.

V hlubinách se Sdružením hlubokých žesťů ČF
V hlubinách se Sdružením hlubokých žesťů ČF

1. 3. 2019

Objevíme nejhlubší dno hudebního oceánu a zjistíme, proč tuba připomíná největší šnorchl světa. Kolik vzduchu potřebuje pozounista? Jak velké plíce musí mít? A co dělat, když se ve svém hudebním partu začne topit?

V ohni s Escualo kvintetem
V ohni s Escualo kvintetem

15. 4. 2019

Naše hudební trénování se pomalu dostává do varu. S bujarou hudbou argentinského tanga objevíme trochu hudební exotiky a zjistíme, co všechno je třeba k tomu, aby se hudebníci v kapele navzájem zkrotili.

Orchestrální akademici České filharmonie
Orchestrální akademici České filharmonie

14. 6. 2019

A máme tady závěr. Celý orchestr. A dirigenta, pochopitelně. Jak hudebníci zvládají tvrdého trenéra a co všechno se vrcholovému hudebníkovi může přihodit při výkonu? A co když je někdo sólista a nehraje v týmu? Je to dobře, nebo špatně?

Praktické informace
  • Cyklus koncertů pro žáky 1.–4. tříd ZŠ.
  • Délka programu 50–60 minut.
  • Cena vstupenky na jednotlivý koncert je 120 Kč, cena abonentní vstupenky je 600 Kč. Pedagogický doprovod má vstup zdarma.
  • Rezervace vstupenek na e-mailové adrese edu(zavinac)ceskafilharmonie.cz
  • Předvánoční koncert (Na andělských strunách 10. 12. 2018) uvádíme pro předpokládaný velký zájem dvakrát.
  • Dovolujeme si upozornit pedagogy a účastníky vzdělávacích koncertů a workshopů, že z vybraných programů jsou pořizovány fotografické a audiovizuální záznamy pro dokumentační a propagační účely ČF.
Kontakt